тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Як живеться в купольному будинку?

Все частіше втомлені від шаленого ритму мегаполісу городяни воліють квартирі в межах задимленого і шумного міста будинок або таунхаус в екологічно чистому передмісті. Особливою популярністю такий варіант користується у сімей з дітьми — молодих батьків приваблює можливість великого особистого простору, хороша екологія і віддаленість від промислових підприємств...

 

 

Серед проектів приватної забудови трапляються як типові, так і незвичайні. До останніх належать купольні, або сферичні будинки, які будуються приблизно за півроку та на 95 % складаються з натуральних матеріалів. Їх проектувальники стверджують, що такі конструкції в два рази міцніші звичайних, витримують важкі погодні умови і дозволяють економити електроенергію.

Ось цей оригінальний будинок-сфера у підмосковному Корольові каркасний і складається з 20 несучих дерев'яних балок. Тут живе молода пара, Дмитро і Наталя, і їх маленька дитина.

 


І зовнішні, і внутрішні стіни виготовлені з дерева, а між ними прокладено утеплювач. Зовні будинок оббитий гонтом модрини. Це дощечки довжиною 40 сантиметрів, нашаровані одна на одну. Зараз вони жовтого кольору, але з роками модрина буде серебриться і в підсумку придбає відтінок антрациту.

 


Західна технологія передбачає будівництво півсфери, однак така форма скорочує висоту стель і розмір житлової площі. Тому проектувальники вибрали золотий перетин, тобто 61 % від сфери. За рахунок цього отримали опуклі стіни, додатковий простір і високі стелі.

 


Батарей в будинку немає, він обігрівається тільки водяною теплою підлогою. Під"єднання під батареї все одно зробили на всяк випадок, але теоретично форма будинку дозволяє теплу, що надходить знизу, рівномірно розподілятися по всій площі будівлі. Для підігріву підлоги використовують котел, що працює на пеллетах — екологічно чистих деревних гранулах.

 


В будинку неможливо визначити, де закінчується стіна і починається межа, адже зовнішні стіни круглі. При цьому внутрішні міжкімнатні перегородки прямі, що дозволяє без проблем розставити меблі. Тут дуже доречною була би хороша шафа купе, яку можна придбати тут http://atlant-mebel.com/home-furniture/closet/ по досить хорошій ціні.

 


Все внутрішнє планування господарі вигадували самі. Всього вийшло чотири ізольовані кімнати, а з 170 квадратних метрів площі майже 60 квадратів залишили повітрю — у будинку багато вільного простору.

При організації простору господарі орієнтувалися не тільки на особистий смак, але і на давнє вчення васт, яким захоплюється Дмитро.

«Це вчення з'явилося ще до феншуй. Його ідея полягає в тому, що на різних сторонах світу повинні бути розташовані певні кімнати. У кожній кімнаті — своя енергія, і вона впливає на всіх, хто живе в будинку. Ще важливо, щоб у центрі простір було нічим не захаращений», — говорить він.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com