тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Пред'ямський замок: перлина Словенії

Пред'ямський замок вважається одним з найкрасивіших замків Словенії та Європи. З назви хочеться подумати, що замок знаходиться біля ями. Але насправді він розташований біля входу у величезну печеру в карстовій скелі, що в перекладі зі словенського і означає «Iama»...

 

 


Замок вражає своїми розмірами навіть сьогодні, адже рідко де в світі можна зустріти 6-поверхові замки в скелі! Перші письмові свідчення про Пред"ямський замок відносять до 13 століття, коли він належав лицарського роду Ямских. Одним з найвідоміших власників замку вважається барон Еразм Ямський, жорстокий і неоднозначний чоловік, який залишив незгладимий слід в історії замку. Під час його правління в 15 столітті він кілька місяців обороняв замок, до якого не було жодного підступу. Але тим не менш в замку завжди була свіжа вода і напої. Все це було можливим завдяки системі потайних ходів у підземеллях замку, через які здійснювалася доставка.

Під замком розташовано кілька карстових печер, найвідоміша з яких – Постойна Яма, широко відома і за межами Словенії. Сам же замок вбитий у скелю, що дозволяло йому у часи середньовіччя служити оборонною фортецею.

 


Пред"ямському замку пощастило: його практично не зачепили зміни, та він і зараз виглядає так, яким був в середні століття. Сьогодні замок являє собою музей, відкритий для всіх бажаючих, в якому можна подивитися на предмети побуту й інтер'єр середньовіччя.

По ходу екскурсії погляду туристів відкриваються різні кімнати: катівня, молитовна, камінна, княжа, їдальня і безліч інших приміщень, в яких відтворена атмосфера старовини. А підземелля замку, лабіринтами звивисті з загадкових печер, зачаровують і надовго вражають навіть найдосвідченіших туристів. У замку і зараз проводяться лицарські турніри-реконструкції, які були організовані ще в 19 столітті в честь відомого барона Еразма.

Показують туристам і знамениту стайню, розташовану в одній з нижніх печер, дорога до якої викликає море вражень.

 


Цікаво, але саме на території замку велася зйомка фільму "Обладунки Бога" з Джекі Чаном. В одній з бойових сцен Джекі стрибав зі скелі на гілку дерева, проте гілка не витримала і зламалася, а актор отримав серйозні травми.

З замку відкривається чудовий вид на гори і прилеглі околиці. Перебуваючи на території фортеці, відчуваєш себе ніби в середньовіччі. Дійсно, з кожним роком навколишній світ стрімко змінюється, а Пред'ямський замок яким був таким і залишається.

 


 


Всім любителям авантюрних пригод, логічних загадок і головоломок раджу прийняти участь у квестах, що організовує компанія http://questium.com.ua/, маса яскравих вражень, цікавого проведення дозвілля гарантовано!


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com