тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Японський робот-ендоскоп здатний самостійно переміщатися по кишечнику

Зазвичай для проведення гастроскопії або колоноскопії в лікарнях використовується така штука, як ендоскоп (спеціальний зонд, що представляє собою гнучкий шланга з відеокамерою на кінці), а керує ним безпосередньо сам лікар...

 

 

Процедура ця, чесно кажучи, досить неприємна, і навіть небезпечна, оскільки повязана з небезпекою ураження слизової оболонки. Втім, дослідження шлунково-кишкового тракту (ШКТ) є обовязковою умовою у випадках серйозних захворювань. І якщо ви страждаєте подібними розладами, спеціалісти радять лечение пептической язвы в Израиле, зокрема у клініці NewMed.

Щоправда,  два десятиліття тому учені придумали спеціальну діагностичну капсулу з умонтованою в неї камерою і батарейкою, яку хворий повинен ковтнути. Втім вона в силу пасивності і обмеженості функціоналу так і не стала альтернативою традиційним методам

Безсумнівний прорив в області діагностики захворювань ШКТ зробили дослідники з Країни висхідного сонця. Вони втілили в життя мрію всіх гастроентерологів – замість громіздких і незручних ендоскопів тепер можна буде використовувати мікроробота, який здатний переміщатися по кишечнику, проникаючи по команді зовні в найпотаємніші його куточки і роблячи десятки світлин, які значно полегшать роботу медиків по постановці діагнозу. Капсула-ендоскоп отримала романтичну назву «Русалка» («Mermaid»), її довжина 4,5 см, а діаметр 1 см.

Диво діагностики створили вчені з Університету Рюкоку і Медичного коледжу в місті Осака (Ryukoku Osaka University and Medical College). Переміщення капсули-ендоскопа здійснюється дистанційно за допомогою магнітного приводу і мініатюрного хвостика, рухи якого контролюються лікарем через спеціальний джойстика.

Капсулу можна ковтати або вводити в пряму кишку; вона здатна працювати 8-10 годин – на такий термін розрахований заряд джерела живлення.

Розробники впевнені, що новинка стане альтернативою звичайній процедурі гастроскопії або колоноскопії, втім потребує ще суттєвого доопрацювання.

«Наш винахід допоможе поліпшити діагностику всього ШКТ: від початку стравоходу до прямої кишки», – стверджує один з творців дивного пристрою професор Кацухіде Хігучі (Kazuhide Higuchi).

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com