тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Кровоносні судини роздрукували на 3D-біопринтері в Китаї

Створення штучних кровоносних судин – це своєрідні пошуки "філософського каменя". Алхіміки з його допомогою хотіли перетворити все в золото, а штучні судини можуть вирішити дуже важливі проблеми, що стосуються здоров'я людей...

 

 

Фахівці компанії REVOTEK, розташованої в Китаї, в Ченду, оголосили, що у них є технологія створення так званого біо-принтера, який в змозі виробляти перші в світі тривимірні кровоносні судини. Причому виробляються вони з вражаючою швидкістю – 10 см за дві хвилини. В основі розробки – використання стовбурових клітин і особливого складу, який знаходиться у картриджі.

Мета досліджень – дозволити проводити трансплантації органів, з одного боку, і, з іншого, повернути до життя ті органи, що можуть зазнати некрозу, відновити всі їх життєві функції.

Ось що розповідає старший науковий співробітник REVOTEK Кань Юань: “В основі всього – BioBrick, це структура стовбурових клітин. Вона рухлива і здатна адаптуватися до тих умов, які ми їй створюємо, і, більше того, ми отримуємо ті клітини, які нам потрібні для "будівництва" судинної тканини."

Дійсно, така технологія відкриває світлі перспективи, зокрема в кардіохірургії. До речі, якщо потрібно здійснити шунтирование сосудов, раджу звернутись до досвідчених спеціалістів ізраїльської клініки N.A.R.A.

Як вважають вчені, їх відкриття – ключ до подальшого розвитку відразу декількох сфер медицини, тому що наявність таких штучних судин дозволить "оживити". як вони стверджують, ті органи, у яких розвивається некроз тканин. За словами професора Дая Керонга, “це не одиничний науковий прорив і не одне відкриття, це системна розробка, це новий метод, який дозволить лікувати складні недуги, пов'язані з судинною недостатністю. Далі ми припускаємо створити штучні нирки, печінку та інші внутрішні органи".

Але, зрозуміло, це лише прототип і заявка, нехай і на велике майбутнє, але вона потребує підтвердження на основі результатів лабораторних та клінічних випробувань.

Безперечно, за останні 20 років тривимірна друк перетворився в потужну індустрію світового масштабу, в яку по підрахункам аналітиків залучено понад 2,7 мільярда доларів, причому створення 3D-аналогів живих органів рахується одним з найперспективніших напрямків. У звязку з цим можна згадати створення станції 3D-біодруку Regenovo, що здатна друкувати деякі тканини печінки.

Процес біодруку поки не ідеальний, зараз виживають до 90 відсотків клітин, створених на біопринтері, і тривалість їх існування становить близько чотирьох місяців.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com