тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Технічний директор Google розписав майбутнє світу: прогноз до 2099 року.

Американський винахідник і футуролог Рей Курцвейл став автором безлічі технологічних прогнозів. Свої перші прогнози він опублікував в книзі «Епоха мислячих машин», що вийшла в 1990 році. Останній раз Рей озвучив своє бачення майбутнього на міжнародному конгресі SAE 2015 в Детройті...

 

 

Якщо зібрати названі дати в єдиний список, то вийде детальний прогноз розвитку ключових галузей до кінця XXI століття.

Реймонд Курцвейл (Raymond Kurzweil) став цікавитися паралельним розвитком людей і машин ще під час навчання в Массачусетському технологічному інституті. Він завжди знаходив несподівані напрями – від розробки систем розпізнавання мови до вирішення проблеми безсмертя.

Футурологічні анонси Рея цікаві хоча б тому, що багато з його ранніх прогнози збуваються на наших очах. Мова йде про системи доповненої і віртуальної реальності, носиму електроніу, «розумний» одяг, електронні асистенти (на кшталт Google, Siri і Cortana), автомобілі з автопілотом тощо.

Що ж чекає нас у найближчому майбутньому, якщо нам вистачить розуму дожити до нього?


2019

Більшість людей буде мати кілька комп'ютерів, хоча смислове навантаження самого терміна теж зміниться. Обчислювальна потужність комп'ютерів вартістю до $4000 досягне 20 квадрильйонів обчислень в секунду. Мікрокомп'ютери будуть вбудовуватися повсюдно – в одяг, ювелірні вироби, меблі і навіть у стіни. Це ж стосується фото і відеокамер, об'єктиви яких зменшуватися до розміру шпилькової головки.

Люди отримають системи віртуальної реальності, які формують зображення безпосередньо на сітківці. Користувачі будуть спілкуватися зі своїми комп'ютерами через двосторонній мовний і жестова інтерфейс, практично не користуючись клавіатурою. Кабелі та дротові інтерфейси периферійних пристроїв майже повністю зникнуть.

 

2021

Доступ в інтернет буде доступний з 85% земної поверхні. Він стане переважно бездротовим і дуже дешевим. Формальна оплата за нього буде автоматично списуватися.

 

2022

Роботи стануть настільки ж звичними, як тварини. Уряди розвинених країн почнуть приймати закони, що регулюють взаємовідносини між людьми і роботами.

 

2024

Системи автопілота та допомоги водіям будуть широко поширені в легкових, вантажних автомобілях і громадському транспорті. У ряді країн людям зовсім заборонять керувати автомобілем без електронного асистента водія.

 

В період з 2020 по 2025 роки з'являться компактні персональні літальні апарати.

 

2028

Альтернативна енергетика стане однією з ключових технологій для розвитку всіх інших. Вона буде затверджена як домінуюча концепція. Сонячні батареї стануть настільки ефективними, що їх вистачить на покриття більшої частини енергетичних витрат.

 

2031

Багато людей добровільно стануть кіборгами, а з-за великої кількості імплантатів буде переосмислений і сам термін «людська істота».

 

2041

Інтернет-трафік зросте у сотні мільйонів разів, а пошукові системи будуть вбудовані всюди. Запити в них можна буде відсилати навіть силою думки через BCI.

 

2045

Перша реалізація фізичного безсмертя: нанороботи допомагають долати апоптоз і захищають організм від будь-яких негативних впливів.

 

2072 — 2099

Нанотехнології породять пікотехнології. Люди навчаться маніпулювати структурами розмірністю в одну трильйонну частку метра. Почнеться ера технологічної сингулярності, яка пошириться за межі Землі разом з людством. Наше мислення більше не має переваги над штучним розумом. Люди і машини злилися на всіх рівнях буття.

 


Что требуется для получение образовательной лицензии, особенности данной процедуры. Кстати, опытные специалисты НОУ «МАРСТАР» оказывают широкий спектр консультационных услуг, связанных лицензированием образовательной деятельности.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com