тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Звіринецький печерний монастир

Історія Звіринецького печерного монастиря, одного з найстаріших в Україні сягає корінням углиб століть, переплітаючись з численними історичними подіями. Монастир існував якийсь відрізок часу і ввібрав в себе риси і особливості тієї епохи. Досі печери носять сліди того періоду, їх історія - багатошарова, а різні їх ділянки можуть причисляться до різних епох...

 

Сьогодні я вам трохи розповім про цю цікаву і цінну історичну пам"ятку, а якщо ви хочете більше дізнатися про різні українські міста, підприємства, що знаходяться на їх території, благотворительные оганизации Украины, різноманітну довідкову інформацію раджу скористатися довідником «SPR».

 


Ймовірно, обитель була заснована на початку 11 столітті на території мисливських угідь київського князя Всеволода, звідси і пішла назва - "Звіринецький монастир". В кінці 11 століття монастир був знищений під час набігу половців.

Печери монастиря були знайдені в кінці 19 століття, після чого частково відновили монастир як скит, що належав Іонинському монастирю з храмом Різдва Богородиці.

 


Дослідники ще ніколи не виявляли аналогічних печер в такому непошкодженому вигляді. Ці тісні, холодні келії ченців прихистили Звіринецьких монахів в пості і молитві. Під час чергового татаро-монгольської або половецького набігу вони були тут поховані живцем. Незважаючи на те, що в печерах було виявлено сорок вісім ніш-могил, де налічувалося дев'яносто шість похованих і величезна кількість людських останків, які лежали в різних положеннях вздовж печерного проходу, історичні документи донесли до нас імена спочилих у цьому печерному монастирі.

Ніхто так би про них і не дізнався, якби не напис, що зберігся на глині печерного проходу, і унікальний синодик, накреслений над жертовником вівтаря в печері, в якому значилися сім імен ігуменів. Подвижники, що знайшли свою смерть в цих печерах, що були зараховані до лику святих.

А ось в таких нішах (локулах) зберігали тіла покійників

 


Печери монастиря належать до археологічних пам'яток національного значення. Сьогодні в цих печерах ченці Іонинського монастиря відновили богослужіння, для яких використовують печерний храм на честь Чуда Архангела Михайла.

Один із входів до печер став місцем зведення церкви Всіх Звіринецьких святих. Неподалік від входу до печери зводять скитську церкву Різдва Богородиці.

До речі, згідно з однією з версій, печери скиту могли зберігати легендарну «Бібліотеку Ярослава Мудрого».

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com