тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Храм апостола Андрія Первозванного на Вуоксі

Ця зовсім невелика церква може по-справжньому заворожити своєю красою і спокоєм дивовижної краси природи навколо. Ніби зійшовший зі сторінок казок, храм Андрія Первозванного на річці Вуокса є таким місцем, який залишає незгладимий слід у душі кожного, хто приїжджає його відвідати...

 

 

Храм Андрія Первозванного знаходиться в Ленінградській області на річці Вуокса, недалеко від фінського кордону. До речі, ось телефонная база Санкт-Петербурга, де можна знайти номера екскурсійних агентств, що організовують поїздки до цієї красивої місцини.

 


Це одна з багатьох церков, побудованих на острові, однак єдина в світі, яка стоїть на монолітній скелі посеред води, і цей факт дозволив внести церкву до Книги рекордів Гіннеса. Церкву збудували відносно недавно - у 2000р, і з тих пір вона стала місцевою визначною пам'яткою, заради якої приїжджають звичайні туристи і віруючі люди. В ній регулярно проходять служби, можна також повінчатися чи похрестити дитину.

 


Дістатися до церкви можна тільки на човні, так як міст на острів поки не побудували. Та й чи коли-небуть побудують, важко сказати: дуже маленький острівець, на ньому знайшлося місце тільки для самого храму і невеликого причалу.

Ідея створення цього храму належить професору університету ім. Герцена, а спонсором став Андрій Лямкин, у якого недалеко від цього місця знаходиться дача. Архітектором призначили Андрія Ротинова. Можливо, тому що обидва Андрія так надихнулися цим проектом, вони і вибрали єдино можливого покровителя для цього храму учня Ісуса Христа, апостола Андрія Первозванного, який вважається покровителем моряків і рибалок.

Церква приписана до Коневської церкви в селищі Саперне. Церква діюча, служби проходять за розкладом. За попередньою домовленістю в храмі відбуваються обряди хрещення та вінчання. Від берега до храму можна дістатися на човні або поромі.

Хоча у світі існують і інші храми на воді, серед яких церкви у Волгограді, Кондопозі, Церква Успіння в Словенії і дивно схожа на приозерський храм церква в містечку Калязино на Волзі, саме острівець на Вуоксі приваблює відвідувачів своїм мальовничим місцем розташування.

 

 

 

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com