тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Поблизу Душанбе побудували чайхану у формі гігантської дині

У населеному пункті Гіссар, що знаходиться в біля Душанбе минулого місяця урочисто відкрили нову чайхану, побудовану у вигляді величезної дині. Деякі ЗМІ відзначають, що на стогоднішній день це найбільша чайхана у світі...

 

На церемонію, приурочену до святкування 3000-річчя Гіссара, приїхав особисто президент Таджикистану,  Емомалі Рахмон. Як повідомляється на офіційному сайті глави держави, висота нового чайного будинку, побудованого з дотриманням стародавніх містобудівних традицій", складає 43 метри, ширина - 55 метрів, довжина понад 100 метрів. Ось вам подробная карта Душанбе, дізнайтесь, де знаходиться ця цікава будівля.

У небагатому Таджикистані, де голосно і шумно відзначають найважливіші державні дати, в останні роки з'явилося багато нових свят. Країна широко відзначає день дині і кавуна, свято меду, плову і гарбуза, відроджуються старовинні свята збору врожаю і проводи зими.

 


Взагалі президент Емомалі Рахмон, якого називають не інакше як Батько нації хоче, щоб його країна була най-най (точно як шейхи Емірату). Тому у Таджикістані регулярно встановлюються різноманітні рекорди.

Так, на гірській річці Вахш споруджується Рогунська ГЕС з найвищою в світі 335-метрової греблею. В даний час в Душанбе повним ходом йде будівництво нової мечеті, яка має стати найбільшою і місткою в Центральній Азії. Територія мечеті матиме форму карти Таджикистану.

У 2009 році в країні пошили прапор довжиною в 1501 метр і шириною в сім метрів. Вага півторакілометрового полотнища сягла 1,25 тонни. А в 2011 році на честь 20-ї річниці незалежності в Душанбе спорудили флагшток висотою 165 метрів - на той день найвищий у світі.

 


Встановленням найвищого в світі флагштока займалися фахівці міжнародної компанії Trident Support - єдиної в світі компанії, яка має досвід у будівництві рекордно високих флагштоків. Вона встановлювала гігантські флагштоки в Баку (162 метри, до 2011 року саме він був найвищий), Ашхабаді, Абу-Дабі, Акабі.

Втім 23 вересня минулого року у місті Джидда (Саудівська Аравія) відбулося урочисте відкриття флагштока, що на 5 метрів вищий за таджикський. Так що наразі Душанбе віддав пальму першості в даній категорії.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com