тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Котацу: тепло в японському будинку

З настанням холодів стає все складніше вилазити з-під теплої ковдри. Хочеться провести цілий день, укутавши себе по саму шию. Поки одні тільки мріють про це, кмітливі японці вже давно знайшли вихід: в будинках жителів країни Висхідного сонця є котацу – такі собі гібриди з печі і ковдри...

 

 

У традиційному японському будинку з його тонкими розсувними стінами і широким дахом надзвичайно добре влітку: як це приємно купити тут http://www.neomama.ru/shop-tag-%EF%EE%E4%F3%F8%EA%E0+50x70.html хорошу подушку, влягтися на лежак у тіньку, і попиваючи ароматий чайок, милуватися струмком в саду!

Значно гірше справа йде взимку, адже в будинку, суцільно зробленого з паперу і добре висушеного дерева, відкритий вогонь розводити досить небезпечно.

З плином часу з'явилася можливість використовувати центральне опалення в Японії, але це значно порушувало естетику будинку. Здавалося б, можна зігрітися за допомогою різних електронагрівальних пристроїв, які вже досить давно служать людям, проте слід зазначити, що електроенергія в Японії надзвичайно дороговартісна, а тому використовується лише у випадках крайньої необхвдності, а грітися в більшості японських сім"ях стараються, використовуючи для цього древню технологію котацу.

 


Котацу складається з низького дерев'яного столу, на верхній стороні якого кріпиться обігрівач, важкої ковдри і стільниці. Таким чином, тепле повітря поширюється по площі і обігріває всіх, хто перебуває під ковдрою.

За допомогою котацу крім фізичної японці отримують ще й моральне тепло. Цей пристрій виконує функцію домашнього вогнища, за яким збирається вся родина. Котацу є свого роду мірилом людських відносин і допомагає встановити взаєморозуміння між дітьми і батьками, особливо – відносини з батьком.

Сидіння за одним столом допомагає згладжувати незручність після довгої розлуки і дає можливість особливо гостро відчути єднання з близькими людьми. Котацу також виступає як вихователь – сидячи за ним, маленькі японці вчаться не тягнути ковдру на себе в самому що ні на є буквальному сенсі слова.

 


В якості обігрівача котацу здається надзвичайно екзотичним і незвичних для європейця, який і вдома і на роботі в холодну пору клацне пультом кондиціонера або підкине дров у камін. У Японії, як вже зазначалось, ціни на електрику надзвичайно високі, а зима відносно тепла. Найпоширеніший тип обігрівачів в котацу - це гасові або газові, але при роботі деяких з них виділяється досить сильний і специфічний запах, тому енергозберігаючі електричні котацу миттєво стали користуватися скаженою популярністю. Нагрівальний елемент в даному випадку знаходиться під кришкою столу.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com