тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дизайнери з Merkx + Girod перетворили церкву в книжковий магазин

Перед нами один з найсвіжіших прикладів сучасного дизайну і, в той же час, – пам'ятка архітектури. Таке дивне поєднання пояснюється просто. Автори цього проекту набралися хоробрості і просто зробили книжковий магазин з старого християнського храму...

 

Голландська архітектурна компанія Merkx + Girod виграла приз Lensvelt de Architect Interior Prize за 2007 інтер'єр магазину в Маастрихті. Робота Boekhandel Selexyz Dominicanen in Maastricht, виконана у нинішньому ж році, вразила суддів архітектурного конкурсу успішної комбінацією оснащення сучасного книжкового магазину з церковним інтер'єром.

Взагалі, створити креативний вишуканий дизайн магазину - завдання не з легких. А от спеціалісти дизайн-бюро «Воздух» запевняють: у нас ви зможете отримати ідеальний дизайн магазину з урахуванням всіх побажань.

 


Ні, голландці не придумали новий тип комбінованої культової споруди. Просто вони перетворили в магазин стару домініканську церкву, що нині не використовується. Архітектори з Амстердама — Евелін Меркс (Evelyne Merkx), Патріс Джирод (Patrice Girod) і їх колеги — дуже дбайливо підійшли до переробки церкви в магазин корисною площею 1200 квадратних метрів. В результаті був створений потужний ефект поєднання різних епох.

Але не тільки. «Імплантація» магазину в церкву (нехай і колишню) підняла питання про етику такого кроку, відповідь на яке у кожного свря.

Однак, вважаємо, сила впливу Selexyz Dominicanen не тільки в цьому. Спостерігаючи дивне поєднання склепінь старовинної церкви і сучасних стелажів, мимоволі згадуєш, що колись осередками європейської культури виступали монастирі, в яких ченці терпляче переписували давні манускрипти. У деякому роді перед нами повернення до витоків. Такий хід, втім, викликає у деяких людей зрозумілий протест. Мовляв, колись Ісус вигнав торговців з храму, а тут...

Але не за скандальність задуму журі Lensvelt de Architect Interior Prize присудило Merkx + Girod перемогу в конкурсі інтер'єрів. Воно зазначило, що Merkx + Girod відновили церкву, повернувши їй колишню велич, зберігши унікальний і вражаючий вигляд культової споруди. Так, архітектори постаралися максимально органічно вписати книжкові стелажі в інтер'єр покинутого храму, який заодно пройшов реставрацію. Бути може, саме завдяки магазину храм було збережено для наступних поколінь.

 


Все допоміжне обладнання автори проекту розмістили в підвалі будівлі. А в самому святилищі поставили цікаві конструкції з металу, пофарбованого в чорний колір. Так стіни і фрески Selexyz Dominicanen були візуально висунуті на перший план.

Щоб зберегти характер церкви, отримавши бажану комерційну площу, архітектори встановили багатоповерхову структуру зі стелажами і сходами на одній стороні приміщення (тут і зберігаються книги). А з протилежного боку все обладнання (столи, стелажі) виконали зовсім не високими. Що, за словами журі, створило світлий і гарний магазин.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com