тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Водопровід Портленда перетворили в міні-ГЕС

У більшості великих і середніх міст будь-якої країни є централізований водопровід. Труби, досить великого діаметра, пропускають через себе величезну кількість води, яку використовують жителі. При цьому енергія течії води ніяк не використовується, і це треба виправити — так вважають представники американської компанії Lucid Energy...

 

Саме ця компанія запропонувала владі міста Портленд, Орегон, проект по перетворенню водопроводу в генератор електричної енергії. Проект отримав назву LucidPipe Power System. Реалізація проекту не надто складна: за планом, необхідно замінити деякі частини труб ділянками з міні-генераторами, які працюють під впливом води. На такій ділянці труби розміщуються чотири 107-см трубини.

Попередні розрахунки показують, що турбіни не уповільнюють струм води, так що проблеми зі зниженням пропускної здатності трубопроводу не виникнуть. До речі, тут http://www.ukrpromsteel.com.ua/product/zapornay-armatura/zadvigki/ можна замовити якісні стальні і чавунні засувки (запорну арматуру) для трубопроводів.

 


Наскільки можна зрозуміти, потужність такої міні-ГЕС, тобто ділянки з чотирма турбінами, становить 200 КВт. Загальна потужність «трубопровідної електростанції» Портленда після установки всіх тестових ділянок, складе 1100 мегават-годин енергії на рік, чого вистачить для постачання приблизно 150 домогосподарств. Це не так багато, але систему можна масштабувати при необхідності.

За словами представників проекту, перші 20 років прибуток, отриманий при продажу «водопровідній енергії» буде йти інвестиційный компанії, частково — муніципалітету. Після 20 років муніципалітет отримує право викупити систему. В даний час аналогічна система функціонує в Ріверсайді, США, але проект в Портленді, набагато більш великому населеному пункті, обіцяє показати цікаві результати.

 


Необхідно відзначити, що незважаючи на всю очевидну на перший погляд привабливість проекту, при реалізації в інших містах його показники ефективності вже не будуть такими привабливими з інвестиційної точки зору.

Це пов'язано з особливостями водопровідної системи Портленда, де вода з вище розташованих гірських джерел надходить у місто самопливом (gravity fed). За рахунок ухилу водопроводу природний потік води приводить в рух лопаті турбін і змушує обертатися її вал, який з'єднаний з генераторами, що виробляють електроенергію. Тобто при подачі води не використовуються спеціальні насоси, які застосовуються в переважній більшості населених пунктів при подачі води із спеціальних колодязів і свердловин.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com