тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Великий Шигирський ідол в Єкатеринбурзі: найдавніша дерев'яна статуя на планеті

У дев'яності роки дев'ятнадцятого сторіччя на північно-західній околиці російського Єкатеринбурга на території Шигирського торфовища знайшли непримітну, на перший погляд не цікаву у плані істричної цінності дерев'яну скульптуру, яку згодом назвуть великим Шигирським ідолом...

 

 

Зараз ця скульптура знаходиться в обласному краєзнавчому музеї, телефон якого, а також інших організацій Уральського федерального округу можна знайти на сервісі www.ekaterinburgphone.ru.

Спочатку між вченими велися суперечки про те, який вік має ця унікальна історична пам'ятка Середнього Уралу. Одні дослідники схилялися до того, що ідол був зроблений в епоху неоліту, інші відносили його до бронзового століття, треті – до залізного.

 


 

Розставив ж всі крапки над «і» в 1997 році радіовуглецевий аналіз, для якого були взяті внутрішні шари деревини статуї. Висновок, отриманий у ході цього дослідження був сенсаційним, після цього на багато історичні факти необхідно поглянути по-новому.

Справа в тому, що великий Шигирський ідол був віднесений до епохи мезоліту, вік цього дивного стародавнього артефакту обчислюється дев'ятьма з половиною тисячами роками. Також вчені звернули увагу на складний орнамент, яким прикрашена дерев'яна статуя. Багато дослідників припускають, що це ні що інше, як найдавніша писемність, яка виникла набагато раніше шумерського клинопису, і який донедавна вважався найдавнішою формою писемності на планеті.

Цікавий і той факт, що великий Шигирський ідол визнаний найдавнішою скульптурою, виконаною з дерева. Виходить, що ідол із Середнього Уралу набагато старіший і єгипетських пірамід, і цивілізацій майя та ацтеків, і інших відомих вченим культурних древніх спільнот.

Своїм прекрасним станом ідол зобов'язаний торфовищу – відмінному природного консерванту. Перші ж реконструкції статуї були проведені ще у часи дореволюційної Росії, розмір ідола після них склав 5,3 метра. У радянський час статуя великого Шигирского ідола для показу не виставлялася, але в даний час її можна побачити в обласному краєзнавчому музеї Свердловської області в спеціально розробленій вітрині, де створені комфортні умови для її зберігання.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com