тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Місто мертвих Даргавс у Північній Осетії

Між Куртатинским і Кармадонским ущелинами поруч з селом Даргавс, що знаходиться в Північній Осетії, є дуже цікаве і загадкове місце. Даргавс — стародавнє осетинське кладовище...

 

 

До речі, поряд знаходиться Південна Осетія, і якщо вас цікавить її столиця, ось подробная карта Цхинвала з корисною довідковою інформацією.

Некрополь знаходиться на схилі гори і складається з 97 кам'яних наземних і напівпідземних склепів, які все ще продовжують виконувати свою функцію. Склепи продовжують зберігати в собі скелети і безліч муміфікованих померлих. Ці споруди за своєю формою нагадують башти і відрізняються великою міцністю, майстерною кладкою стін і покрівлі. Міцний розчин робили з пташиних яєць, сметани, молока і вапна. Отвори були виконані з такою точністю, щоб створити ідеальний мікроклімат та вентиляцію для збереження тіл померлих.

 


Пірамідальні і конусоподібні форми покрівлі склепів викладено з шиферного сланцю у вигляді ступінчастих уступів. Деякі споруди мають по два-три яруси. Коли вільного простору всередині не залишалося, місцеві робили додатковий настил. Самий старий склеп некрополя відноситься до XVI століття.

Звичай поховання в таких склепах було пов'язане з культом предків, яких ховали в повному вбранні з дрібними побутовими предметами. Археологами було виявлено, що тіла поховані у дерев'яних човнах. Дивно те, як човни опинилися в місцях, де немає судноплавних річок. Одним з пояснень вважається, що душа, перед тим як потрапити на небеса, повинна перетнути річку.

Недалеко від склепів виявлено безліч монет. За давніми традиціями, коли осетини ховали близької їм людини, вони кидали монету з пагорба, і якщо та вдариться об камінь — значить душа померлого досягла небес. Існує кілька версій появи некрополя. Давно в Північній Осетії була чума, люди помирали тисячами. І коли людина розумів, що хвора, то брала з собою трохи їжі і йшла сюди, у село Даргавс, вмирати.

Місцеві жителі вважають, що їх земля колись була проклята. І в підтвердження цього існує ще легенда про те, як група джигітів зустріла дівчину неймовірної краси. Кожен із них побажав одружитися на цій красуні. Але оскільки вони самі не могли вирішити це питання між собою, то вони звернулися за допомогою до старших. Але і старці, побачивши неймовірної краси дівчину, закохалися в неї, як юнаки. Тоді, розмірковуючи про можливі наслідки і братовбивство, якщо дівчина дістанеться комусь одному з чоловіків, старці вирішили вбити дівчину.

І як тільки вони це зробили, то обрушилося на цю землю страшне прокляття. Плоть стала відвалюватися від кісток всіх, що живуть на землі. Деякі намагалися бігти, намагаючись сховатися в сусідніх аулах, але прокляття наздоганяло їх і там. Трупи стали закопувати в землю, а земля не приймала їх, і дивним чином викидала мертвих наверх. Тоді, скелети стали обкладати камінням, таким чином створюючи склепи.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com