тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Milestii Mici, Молдова. Найбільша колекція вин в Європі

В 20 кілометрах від Кишинева - столиці Молдови знаходиться знаменитий винний льох Milestii Mici. Він розташований в однойменному селищі і візуально ніяких відмінних рис від інших йому подібних у цього винного сховища немає...

 

 

Єдиний, але дуже вагомий аргумент, що відрізняє погріб від інших – це кількість хмільної продукції, що міститься в ньому, масштаби якої найзначніші на європейському континенті. Що стосується дизайну, то нічого звичайного в ньому немає, на відміну від того ж винного заводу Quixote Winery від Фріденсрайха Хундертвассера, про який ми колись писали на сторінках Вебочки.

Винне сховище Milestii Mici, яке, до речі фігурує у авторитетному довіднику http://www.spr.md/ заслужило слави і популярності завдяки величезній колекції винних виробів, яку називають ще «Золота колекція». Погріб у свій час навіть зареєстрували у книзі рекордів Гіннеса, редактори поважного видання признали в Milestii Mici місце з найбільшою винною колекцєю в Старому Світі. 

Колекція підвалу Milestii Mici налічує близько приблизно два мільйони пляшок вина, виготовлені з урожаїв різних років, а точніше з 1968 по 1991 рік, причому 75% з них колекційні. 250-кілометровий комплекс підвалів під Milestii Mici також є самим габаритним в Європі. На сьогоднішній день використовується менше половини, таким чином, місця для хорошого вина ще більш ніж достатньо.

Найдорожча пляшка, що знаходиться в стінах цього підвалу коштує майже 500 євро. Для того щоб працівники винного льоху могли знаходити вірний шлях серед сотень заплутаних ходів, і знайти необхідну пляшку вина в Milestii Mici ведеться якийсь реєстр місцезнаходження вин, сортують за певними ознаками.

Взагалі, в останній час Республіка Молдова позиціонується як популярний напрям, який варто відвідати у вересні, коли починається сезон винного туризму. З бюджетом в 400-500 євро можна відвідати найвідоміші виноробні, а їх тут більше десяти, і дегустувати найвишуканіші молдавські вина. Крім Mileștii Mici, рекомендують відвідати також Винний Комбінат Cricova. Як пише один туристичний буклет:"це президентський палац під землею, а шипучі вина, вироблені за класичним методом, є найкращими в світі, якщо брати до уваги співвідношення ціна/якість"


 

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com