тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Нова програма розпізнає генетичні відхилення по фотографії

В університетах Единбурга і Оксфорда розробили програмне забезпечення, здатне виявляти рідкісні генетичні відхилення по фотографії людини. Таким чином, за допомогою програми тепер можна розпізнати приховані спадкові хвороби...

 

 

Серед таких є і ті, які викликають розумову і фізичну відсталість у розвитку. Крім 7 генетичних відхилень, таких як синдром Дауна та Аперта, також Енгельмана, Корнелії де Ланге, Тричера Коллінза, Вільямса, що проявляються зовні досить помітно, програма «помічає» ознаки прогерію - рідкісного порушення в генетичному розвитку, яке зафіксовано лише у 80 людей у світі.

Розроблене програмне забезпечення аналізує лицьову структуру людей, зображених на знімках, і зіставляє риси їхніх облич з параметрами бази даних особливостей будови обличчя людей з генетичними захворюваннями. Сьогодні поширені генетичні патології виявляються за допомогою спеціальних тестів, але діагностика деяких хвороб може бути суттєво затруднена через відсутність інформації про генетичні варіації, пов'язані з цими захворюваннями. При постановці діагнозу фахівці виявляють, в основному, характерні для патології риси обличчя, а також деформації черепної коробки. Загальне число таких фахівців незначне, і це тягне за собою затримки в діагностиці, які в ряді випадків виявляються критичними.Розроблена програма аналізує сукупність фенотипових ознак — форму очей, брів, носа, губ і розташування відносно один одного. Далі структура обличчя порівнюється з цими же позиціями зі знімками з бази даних. Після аналізу декількох знімків родичів обстежуваного програма розраховує ймовірність наявності генетичних відхилень. Використання цього програмного забезпечення дозволить скоротити час постановки діагнозу, оскільки для цього не буде потрібно залучення фахівця високого рівня.

Провести діагностику зможе будь-педіатр і сімейний лікар. Все, що йому буде потрібно – це комп'ютер з встановленою на ньому програмою і фотознімки рідних малюка. Сьогодні ведеться робота по вдосконаленню програми з тим, щоб вона могла аналізувати фотографії, зроблені не тільки у фас, але і в профіль.

 


Досвідчені спеціалісти детективного агентства http://detective-kiev.com/ надають послуги проведення ДНК експертизи на предмет підтвердження материнства і батьківства. Гарантуємо анонімність, достовірність даних, а також оперативність дослідження.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com