тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Капсульна вежа Nakagin в Токіо

Ті, хто дивився фільм «П'ятий елемент», думаю, запам'ятали житло головного героя, роль якого виконує Брюс Вілліс — своєрідну «капсулу». А придумав її зовсім не Люк Бессон. Реалізований ще у 1972 році в Токіо проект японського архітектора Кісі Курокави (Kisho Kurokawa) — «Капсульна Вежа Накагін» (Nakagin Capsule Tower) став одним з перших втілених споруд «капсульного типу...

 

 

Ця фантастична 14-поверхова будівля — Nakagin Capsule Tower — зведена в діловій частині Токіо, Shimbashi. Вона складається з 140 окремих модулів-капсул, в яких знаходяться офіси та квартири для житла. Капсули — це блоки розміром 4 на 2,5 метра, закріплені на бетонному каркасі за допомогою всього чотирьох болтів.

 


Кожна капсула – закінчений житловий модуль, який має можливість функціонувати в якості абсолютно окремого підрозділу — самостійної житлової площі, до того ж капсули в стані під"єднюватися одна до одної. Їх можна змінювати, додавати, переставляти, викидати по мірі зносу. Такий блок легко замінити: їх виготовляють на заводі і встановлюють на місце з допомогою крана. Всі необхідні комунікації — ліфти, сходи, різні труби і дроти розташовуються усередині бетонного каркасу.

Декому здається, що кожна така капсула скидається на клітку якоїсь тварини. Але це окрема повнофункціональна  житлова площа, розроблена для японських службовців. Ціла стіна вміщує всі побутові прилади на своїх стелажах — ТВ, мікрохвильова піч, сюди ж ставиться посуд та необхідні речі. Інша частина простору використовується для ліжка і туалету, він не більшого розміру, ніж у літаку.

 


Ілюзію доповнює кругле вікно – справжній ілюмінатор! У такій кімнатці навіть розвернутися проблематично і багато начинки давно морально і технічно застаріла, але, тим не менш, поки всі намагаються зберегти у первісному вигляді.

Кожна капсула збиралася окремо і потім прикладалася до основи за спеціальною схемою. Це поділося для того, щоб вона не торкалася інші приміщення і сусід не заважав сусідові в умовах і без того обмеженого простору.

 

 

 

 

Напольные покрытия


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com