тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Камчатка. Кутхіні Бати

Кутхіні Бати — пам'ятник природи, химерне оголення пемз в 4 кілометрах від витоку річки Озерна (озеро Курильське). За легендою, це човни (схожі на довбанки або індіанські піроги), одного разу поставлені мудрим вороном Кутхом для просушування, і забуті ним на березі...

 

 


На информационном портале www.sos-str.ru представлены саме свежие новости Стерлитамака, справочно-информационный раздел, форум города.


 

 

У корінного народу Камчатки — ітельменів — головний бог це ворон по імені Кутх, а бат — це довгий човен, тобто якщо зробити дослівний переклад, то вийде «Човни бога Кутхи», і, дійсно, пемзи дуже схожі на складені човники, які готові рушити в дорогу за першим покликом свого господаря.

 


Як утворилось це природнє чудо? Колись давно, коли ландшафт цієї місцевості змінювався, всюди відбувалися виверження вулканів. Кислі лави, які були сильно насичені газами, вспучувались на поверхню землі і швидко застигали. Так утворювалася пориста гірська порода – пемза. Через деякий час, це місце припало землею, і виросли нові ліси.

 


Але все змінюється. І невеликий струмок почав точити гірську породу, а вітер доробив його починання і відкрив для загального погляду білі скелі. Назва Кутхіні Бати пішло з легенд про головного героя Камчатки – Кутхе. Зазвичай, Кутх поставав перед людьми у вигляді ворона. За давніми віруваннями вважається, що він брав участь в утворенні Камчатської землі і всіх корінних народів, які тут живуть. Існує багато казок на цю тему, а у місцевих ремісників можна придбати фігурки Кутха з дерева, а так само з кістки.

Одна з таких легенд свідчить, що Кутх був майстерним рибаком. Він часто любив ловити рибу у водах Курильського озера, куди в період нересту йде величезна кількість лосося. В той час для лову риби використовували дерев'яні човни типу каное. Після кожної своєї риболовлі, він ставив човен сушитися. Справ у Кутха було багато, потрібно було займатися створенням світу. І коли в наступний раз, він збирався порибалити, проходило дуже багато часу, і човен перетворювалася на камінь. Він брав новий човен і після чергової риболовлі ставив її поруч на просушку. Так і утворилося дивовижне скелясте місце – Кутхіні Бати, що здалеку нагадує вишикувані в ряд човни. Висота цього пам'ятника природи досягає ста метрів.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com