тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Ідеальний студентський гуртожиток в Копенгагені.

Називати це чудо архітектурної думки грубим словом "общага" якось язик не повертається. Цей чудовий гуртожиток розташований у Орестаде – одному з найбільш сучасних кварталів Копенгагена. Точне ім'я шедевра звучить як Студентське містечко Тіетген, він є поєднанням ідеально круглого житлового корпусу та великого двору.

 

 

Отож, перед вами студентське містечко у новому районі Копенгагена в Данії, яке було побудоване в 2006 році. На семи поверхах знаходяться 360 кімнат загальною площею 26 800 кв. м.

Циліндрична форма будівлі, яка за задумом архітекторів символізує рівність і єдність, перетинається п'ятьма вертикальними лініями, які візуально і функціонально поділяють будівлю на секції і є нескінченними відкритими переходами, за якими можна вийти в центральний двір.

 


У гуртожитку студенти живуть в одно - і двоспальних кімнатах з ванною, туалетом і підлогою з підігрівом. Планування цих приміщень нагадує шматок пирога. Близько 60 кімнат займають іноземні студенти, які приїхали в Копенгаген за програмою обміну.

Вікна всіх 360 кімнат виходять назовні і у внутрішній дворик будинку, звідки видно житлові приміщення і кухні, які ніби зависли в повітрі. Сюди би ще красиві ролеты на окна від компанії «SunStyle», про які можна дізнатися на сайті http://sunstyle.kiev.ua/rolety.html, вигляд був би просто неперевершений!

 


Кухня відіграє важливу роль в гуртожитку. Всього в будівлі 30 просторих приміщень для зберігання і приготування їжі — по одній на кожні 12 кімнат. У кожній кухні є 4 холодильника, 2 плити і всі необхідні прилади.

Крім того, тут є столові з барвистими стільцями і господарські кімнати, де можна, наприклад, повісити білизну сушитися. Практично весь перший поверх будинку займають приміщення загального користування, наприклад, пральня або стоянка для велосипедів.

У кожного коридору — власний стиль завдяки креативно розмальованим стінам. Яскрава пральня теж унікальна, ту ж колірну гамму можна спостерігати на стільцях, поштових скриньках і навіть фіранках.

 


Для кожного блоку виділена загальна кімната, де збираються всі жителі блоку, так і гуртожитку в цілому. В актовому залі є кімната відпочинку і великий хол, який можна розділити на дві музичні кімнати (одна з піаніно, інша — з барабанною установкою).

Також у розпорядженні студентів читальний зал для занять і комп'ютерна кімната з повним набором оргтехніки. Для занять баскетболом і настільним тенісом передбачено спортивний зал, а для відпочинку — загальні тераси.

 

 


 


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com