тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Архітектор Андрій Руденко побудував перший у світі 3D-друкований замок

Нещодавно в американському штаті Міннесота завершилося будівництво першого в світі 3D-друкованого замку з бетону. Автор і головний виконавець проекту - архітектор Андрій Руденко, колишній наш співвітчизник...

 

 

Гарний получився замок, ще зосталось засклити його. Можна порадити хороші пластикові вікна, замовити які можна  по ссылке, причому виробник гарантує відмінну якість і суттєві знижки.

 


«Я почав виношувати ідею створення 3D-принтера для будівництва два роки тому», розповів Руденко виданню 3D Print. «У процесі тестування принтера, у мене виникали труднощі (наприклад, засмічення екструдера), але було і чимало відкриттів: виявилося, що принтер здатний друкувати набагато більше, ніж 50 см в день, як я думав на початку. Я відкалібрував машину, так що зараз вона друкує майже ідеальні шари, висоту і ширину яких можна варіювати».

Принтер Руденко володіє достатньо великою точністю: мінімальна ширина кожного шару бетону 30 мм, а висота 10. Крім того, Андрію вдалося домогтися того, щоб поверхня виглядала гладкою і акуратною це добре видно на фотографіях.

 


"Коли я тільки починав, люди не вірили, що з цього проекту вийде щось путнє. Тим не менш, я отримав багато допомоги від членів спільноти принтера reprap. Особливу подяку я хотів би висловити Джеймсу Ньютону, який постійно допомагав мені з драйверами", розповідає Руденко.

Ще одним співавтором проекту став Михайло Тихий інженер-дизайнер, який створив у 3D-модель замку. Незабаром Руденко має намір взятися за будівництво повноцінного житлового будинку, причому на два поверхи. Перед цим він планує трохи вдосконалити принтер з урахуванням набутого досвіду та підібрати відповідну локацію. Справа у тому, що екструдований в процесі 3D-друку бетон довго сохне, а вологий клімат Міннесоти не особливо цьому сприяє.

В цей раз амбітний архітектор постарається надрукувати всю конструкцію цілком: "Друкувати башточки окремо було поганою ідеєю, так як підняти їх і встановити виявилося дуже складно". Крім того, Андрій готовий приймати замовлення від компаній та осіб, зацікавлених у придбанні першого у світі будинку, повністю надрукованого на 3D-принтері.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com