тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Києві з'являться іменні лавки з сонячними батареями

В громадській організації «Київський центр розвитку міського середовища» оголосили про те, що найближчим часом в українській столиці за кошти приватних інвесторів будуть встановлювати інноваційні лавочки з підзарядкою на сонячних батареях...

 


Как известно столичная недвижимость ценится высоко, и с каждым годом будет только возрастать. Тем не менее купить дом в Киеве недорого вполне возможно, и эту уникальную возможность предоставляет каждому желающему АН “Альфаброк”


 

Високотехнологічні лавочки доступні в рамках програми «Іменні інвестиції» – будь-який бажаючий може виділити місту 15 тис. гривень і вибрати місце установки лавочки з сонячною батареєю. Кожна лавочка буде обладнана табличкою з ім'ям людини, яка виділила гроші на її установку.

Лавочки будуть виготовлені з металу і дуба. Встановлювана на них сонячна батарея захищена антивандальним склом, яке має запобігти випадкову або зумисну поломку панелі. Лавка буде оснащена USB-портами, що дозволяють заряджати декілька мобільних пристроїв одночасно. Про точну дату встановлення іменних «сонячних лавок» в Києві наразі не повідомляється. Скоріш за все, реалізація проекту буде здійснюватися по мірі надходження відповідних коштів.

Втім Києв не єдине місто, де додумались встановлювати подібні конструкції. Кілька років  тому у столиці Боснії і Герцеговини Сараєво вже встановили щось подібне. Це такі собі світлові лавки, які вночі служать додатковим джерелом освітлення, а вдень з їх допомогою можна зарядити мобільний телефон, чи якийсь інший гаджет. Енергію вона накопичують за допомогою вмонтованих в них сонячних батарей, що заряджаються протягом дня.


На той час за твердженням міської влади, Сараєво стало другим містом у світі, де встановлені такі об'єкти міської інфраструктури, після хорватського Соліна - невеликого містечка, розташованого в околицях Спліта. "Сонячних" лавок в Сараєво поки тільки 6 - по дві в трьох кварталах центру міста.

Автор розробки - хорватський інженер-дизайнер Іван Мрвош стверджує, що основною ціллю встановлення подібних об'єктів міської інфраструктури являється підвищення обізнаності мешканців про поновлювані джерела енергії.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com