тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Бджолиний "санаторій"

.

Наявністю пасіки зараз нікого не здивуєш. Багато заводять бджіл, щоб бути ближче до природи, годувати своїх рідних смачним медом. А для роботи на пасіці потрібен надійний костюм пчеловода «Beebio».

Але тільки одиниці бджолярів перетворюють свої пасіки в справжні міні-заводи, які виробляють... здоров'я!

 

 

Рашаду Агакишиеву 50 років. Давним-давно він поступив в український вуз, вивчився, одружився на українці і вирішив залишитися у наших краях назавжди. Зараз у Рашада велика дружна сім'я, в якій є кохана дружина, діти, онуки і... сотні тисяч бджіл.

– Мій прадід займався бджільництвом по-старому: працював не з вуликами, а з колодами. Я завжди мріяв про пасіці, але завести її зміг тільки 14 років тому, – згадує Рашад.

Він купив невеликий будиночок в Хортицькому районі. Виявилося, що колишній господар захоплювався бджільництвом, в сараї залишилися пара вуликів. З них-то все і почалося...

На думку бджоляра, бджоли мають особливу ауру, яка допомагає людині позбавитися від багатьох хвороб. Для створення «санаторію» Рашад побудував своєрідну дерев'яну хатинку. Всередині – лежанка, під якою знаходяться чотири вулики.

На дерев'яний «матрац» лягає людина, стулки «хатинки» закриваються, і починається процес лікування. Двісті тисяч бджіл постійно гудуть, їх робота не припиняється ні на хвилину.

– Проблеми з хребтом і суглобами, неврози, стреси, анемія, хронічна втома – далеко не все, що можуть лікувати бджоли. Сон на вуликах – унікальна методика.

Першими цінність такого сну зрозуміли кочові бджолярі, які переїжджали з міста в місто і змушені були ночувати у причепах, в яких перевозили вулики. Бджолярі помітили, що біля бджіл можна відмінно виспатися за короткий час: дві години такого сну замінюють 8-годинний сон у звичайному ліжку, – каже Рашад.

Серед гостей його пасіки було чимало хворих людей, які ніби заново народжувалися після лікування бджолами. «Мед, пилок, маточне молочко, вдихання ульевого повітря здатні творити чудеса. У нас два літа поспіль гостювала дівчинка, у якої практично немає імунітету – вона весь час хворіла. Після відвідування пасіки малятко зміцніло, зараз вона хворіє набагато менше, ніж раніше», – додає Любов, дружина пасічника.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com