тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

"Жива" батарейка виробляє електрику, поглинаючи органіку

Дослідники зі Стенфордського університету, США, створили "живу батарейку", яка розроблена з використанням бактерій, що поглинають органіку і виробляють електрику...

 

 

У розробці використовуються специфічні бактерії-електрогенератори, і планується, що застосування технології дозволить очистити стічні води в каналізації, а також забруднення у водоймах. Справа хороша, втім до масового використання ще далеко, а якщо вам потрібно купити для фотоапаратів і іншої електроніки якісні акумулятори батарейки аа, то раджу завітати до інтернет-магазину elmir.ua. Тут представлено продукцію відомих виробників, причому по найкращій в Україні ціні.

"Бактеріальний паливний елемент" являє собою ємність, в яку занурені два електрода. В каламутній воді незвичайні бактерії поглинають органічні відходи, попутно виробляючи електрони, які відправляються до анода і створюють електричний струм. Бактерії поміщені на вуглецеві нитки, що покривають поверхню електрода. Ці провідники підвищують ефективність збору надлишкових електронів, що утворюються в процесі метаболізму бактерій. У свою чергу, оксид срібла, з якого виготовлений анод, поступово відновлюється до срібла, після чого його потрібно або повторно окислити, або замінити на новий.

Згідно з попередніми даними, такий паливний елемент може витягти з органічної зависі до 30% запасеної в ній енергії, що можна порівняти з ефективністю перетворення сонячної енергії в електричну. Перед запуском в масове виробництво цієї технології дослідникам все ж належить знайти більш дешеву заміну оксиду срібла. Можна здогадатися, що в найбільшому захваті від цього винаходу екологи, яким буквально не терпиться впровадити розробку в життя.

А тим часом, американський винахідник з Кремнієвої долини Боб Рухпарвар (Bob Roohparvar) представив пристрій Batteriser, що подовжує термін експлуатації стандартних лужних батарейок в 8 разів. Слід зазначити, що стандартна лужна батарейка віддає близько 20% свого електрохімічного потенціалу у вигляді струму. Пристрій Боба Рухпарвара на базі ультратонких інтегральних перетворювачів продовжує їхнє життя, щонайменше у 8 разів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com