тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Швеції побудували будинок-теплицю

Екологічно чисте житло, так само як і екологічно чисті будівлі в цілому, набирає небувалу популярність по всьому світу. Поки, популярність таких будівель росте головним чином серед дизайнерів, які то і діло балують громадськість новим цікавим концептом. Втім, деякі з них дійсно реалізуються...

 

 

Від проектів до дії недавно перейшли в Швеції, розгорнувши там новий будинок-теплицю. Проект отримав назву Uppgrenna Nature House і був реалізований досить відомим в Європі дизайнером і архітектором Бенгтом Варном, що працює у шведській студії архітектурного дизайну Tailor Made Arkitekter.

 


Побудований будинок-теплиця був на березі шведського озера Веттерн, другого за площею на території країни. Ключовою особливістю розгорнутого будівлі стало те, що колись вона була коморою. Саме архітектурні форми цієї сільськогосподарської будівлі були взяті за основу при реалізації концепту. Саме собою в ході будівництва значна частина конструкції була замінена, однак зовні будівля все ще нагадує типову комору.

Споруда має два поверхи. Її дах повністю засклений, також як і верхній рівень. Зроблено це для створення в коморі природного освітлення, якими користуються не лише люди, які знаходилися всередині, але і ростуть в комплексі рослини. Всередині Uppgrenna Nature House був створений справжній ботанічний сад з місцевих і екзотичних рослин. Варто відзначити, що будівництво в дійсності не є житловим будинком – це спа-центр, в якому люди можуть приємно провести час і відпочити в гармонії з природою.

 


 


А ось ще один приклад будинку-теплиці, про який ми, до речі, вже писали. У японському місті Ямасакі префектури Хего побудували будинок, на даху якого розташовані три конструкції, що зовні нагадують теплиці.

 


 

Розробкою проекту займався архітектор з компанії Tato Architects — Йо Шімада, який славиться незвичайними дизайнерськими експериментами.

В даху будівлі були зроблені прямокутні отвори, через які по сходах можна потрапити в «теплиці». Три невеликі надбудови виконані з напівпрозорого полікарбонату. Такий матеріал був обраний невипадково: так в будинок проникає більше світла. Це скорочує витрати на електроенергію, адже більшу частину року в провінції Хего хмарна погода. Крім того, ці конструкції сприяють природній вентиляції приміщень.

 


Как рационально и со вкусом обустроить жилищное пространство, какие подобрать отделочные материалы, мебель, аксесуары? На сайте Extra-room.ru вы найдете ответы эти и другие вопросы каксательно дизайна интерьера.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com