тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Оригінальний будинок-трансформер в Ірані

Нові технології, що розробляються в будівельній галузі, дають можливість архітекторам не тільки фантазувати стосовно створюваних будівель, але і сміливо втілювати ці фантазії в життя. Так сталося і з незвичайним будинком-трансформером в Тегерані...

 

 

У даному випадку необхідність створення унікальної будівлі продиктували кліматичні умови. Як відомо, у літній період жителям іранської столиці доводилося перебиратися в просторі приміщення, більш-менш захищені від прямого впливу сонячних променів, а в зимові місяці – в невеликі кімнатки, щоб зігрітися. Тому власники стандартного будинку вирішили замовити архітектурному бюро Nextoffice проект, який би задовольняв практичні потреби замовників.

Подумавши, дизайнери-архітектори створили будинок-трансформер Шаріф-га (Sharifi-ha), що «працює» за принципом механізмів, використовуваних в автосалонах і театрах з метою обертання автомобільних подіумів і сцен. Крім того, застосування такого дизайнерського рішення стало необхідністю і через наявність вузьких вуличок і загальної ширини шестиповерхового житлового будинку, яка не перевищувала 6 метрів.

 


Фасадну частину унікального будинку замінили модульними блоками, три з яких, використовуються як житлові кімнати і зроблені з натурального дерева, здатні висуватися на вулицю на 90 градусів. Все залежить від погоди і бажання господарів, але в практичному плані кімнати «виходять» з площини будівлі з метою отримання сонячного світла і вентиляції, а в холодну пору вони повинні бути закриті. При цьому сам вигляд фасаду перетворюється з двомірного в тривимірний.

Ідея досить оригінальна, сюди би ще ось ці http://citymaster.kiev.ua якісні і красиві ролети на вікна яких в компанії "Vitalier" приємно здивує кожного.

Щоб фундамент та стіни не руйнувалися під час руху блоків-кубів, фахівці передбачили використання спеціальної будівельної технології, яка виключає фактор вібрації. Шикарний будинок «кубика Рубіка» — це шестиповерхова будівля загальною площею 1400 кв. м. В двох цокольних поверхах (тобто під землею) розміщені тренажерний зал і зона для відпочинку. Два перших поверхи обладнані кухнею, вітальнею і невеликим домашнім кінотеатром. Верхні ж поверхи були віддані під хазяйські спальні, ванні кімнати і кімнати для гостей.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com