тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Смартфони з гіперспектральною камерою зможуть визначати хімічний склад об"єктів

А ви б хотіли мати можливість дізнаватися про хімічний склад чого-небудь, просто зробивши фотографію або відео за допомогою свого смартфона? У будь-якому випадку, тепер ви це зможете зробити! Така можливість з'явилася завдяки компактній гіперспектральній камері, розробленій в Тель-Авівському університеті...

 

 


За допомогою сервісу zapp.com.ua ви зможете придбати б у смартфон потрібної моделі. Тут все просто: в пошукову форму заносите бажану ціну, виробника, стан пристрою, географічний критерій, і отримуєте найвигідніші пропозиції.


 

 

Що ж це за така технологія? Гіперспектральне зображення, одержане з такої камери, включає в себе перегляд спектрів, не видимих людським оком, з виявленими унікальними електромагнітними «відбитками пальців» різних речовин і процесів.

Винахід фахівців Тель-Авівського університету дозволить перетворити смартфони в гіперспектральні датчики, здатні на відстані визначати хімічний склад об'єктів, що знімаються на камеру. При подібній зйомці реєструється не тільки видиме світло, що відбивається від об'єкта, але й електромагнітне випромінювання в інших діапазонах частот. Для кожного діапазону формується окреме «зображення»; набір таких знімків являє собою гіперспектральну сигнатуру, по якій в числі іншого можна визначати хімічні речовини, їх кількість і концентрацію.

Ізраїльські дослідники спроектували гіперспектральний датчик, який можна буде вбудовувати в камери для смартфонів, розробили хмарну базу сигнатур хімічних з'єднань та необхідне програмне забезпечення. Прототип системи планується представити в червні. Серед її можливих застосувань — контроль якості на виробництві, дистанційне спостереження за здоров'ям, моніторинг сільськогосподарських культур і т. п.

Заснована компанія для комерціалізації винаходу, ведуться переговори з виробниками смартфонів. А от дійсно, коли ми вже зможемо придбати такий чудо-смартфон і скільки він буде коштувати, наразі невідомо. Що ж будемо чекати з нетерпінням.

Відео нижче наглядно демонструє можливості цієї камери майбутнього.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com