тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гліцинієвий рай: море красивих квітів в японському парку Ashikaga Flower Park

«Ходжу, дивлюсь в вікно я – квіти та небо синє, то в ніс тобі магнолія, то в око тобі гліцинія» - так Володимир Маяковський описував свої враження про Крим. На Чорноморському узбережжі культивувати цю дивовижну квітку змогли порівняно недавно, його батьківщиною вважається Китай...

 

 

Сьогодні в «гліцинієвому раю» можна опинитися, якщо відвідати японський квітковий парк Асікага, розташований в префектурі Тотігі на острові Хонсю. На початку травня тут спостерігається пік цвітіння, тому сюди з'їжджаються цікаві туристи зі всього світу!

 


Японська назва гліцинії – «фудзі». Фахівці припускають, що етимологічно воно пов'язане з назвою гори Фудзі, яка по праву вважається символом країни висхідного сонця. Споглядання краси, спокій і умиротворення, глибока філософія життя – в цьому вся японська культура: «Щоб долізти до вершини гори, не треба швидкість помножити на час, а завзятість та покликання – говорив равлик, що повзе на вершину Фудзіями» (Юрій Тубольцев «Поема про равлика і Фудзіяму»).


У парку Асікага безліч кольорів: блакитні, білі, рожеві гліцинії, ну а жовтий рокитник – все рясніє і створює відчуття справжнього свята життя! Серед визначних пам'яток парку – вікове дерево fuji, яке утворює своєрідню «парасольку» з блакитних суцвіть, відвідувачів дивує також 80-метровий тунель з білосніжних квітів гліциній. 

 


 

Крім гліциній, в парку радує око величезна кількість інших квітів, тут можна перекусити в одному із затишних ресторанчиків, ну а також заглянути в магазини, де продаються саджанці та місцеві продукти. Вартість відвідування парку коливається в залежності від сезону, але в середньому вартість дорослого квитка – близько 100 єн.


Ще одне японське квіткове диво – парк Hitachi! Під час цвітіння немофіли (американської незабудки) сюди з'їжджаються туристи, щоб побачити, як небесна блакить зливається з ультрамариновым квітковим полем! Напевно, тільки Схід вміє ловити цю найтоншу смужку досконалості, развеянную по світу, сама Земля подарувала Японії це диво і, можливо, вона і навчила «східного людини» бачити красу в простоті.


Як писав Йосип Бродський «Прочитати його книгу – все одно, що прокинутися з новим обличчям», думаю, вид квітучих полів викличе в душі людини таке ж почуття.


 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com