тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Людина-кіборг: синтетична грудна клітка, створена за допомогою 3D друку

Схоже, у людини є всі шанси перетворитися на кіборга. Фахівці компанії Arcam AB створили, мабуть, найскладніший на сьогоднішній день протез, призначений для заміни частини грудної клітини пацієнта...

 

 

Дійсно, далеко пішли сучасні медичні технології. Чого тільки вартує Medscanner, що являє собою багатофункціональний спеціалізований апаратно-програмний комплекс. Унікальний прилад «Биосканер БИОРС» дозволяє здійснювати понад 10-ти методів діагностики і лікування. Апарат дозволяє за лічені хвилини отримати повний звіт про стан здоров"я людини.

Втім, вернемось до розробки спеціалістів Arcam AB. Інноваційний імплантат створили методом 3D-друку. У лікарні Університету Саламанки (Salamanca University Hospital) онкологічному хворому після видалення пухлини грудної клітини були імплантовані титанові протези грудини і частини грудної клітки, створені з допомогою адитивних технологій групою австралійських вчених з компанії Anatomics, і Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень CSIRO . Операція пройшла успішно, повідомляється в блозі міністра індустрії і наук Австралії Яна Макфарлейна.

Іспанський онкологічний 54-річний пацієнт страждав від саркоми (ракової пухлини, яка росте всередині грудної клітини). Під час операції було необхідно видалити частину грудини і ребер. Через складну геометрію та структуру цієї частини скелета виникли складнощі з протезуванням. Іспанські хірурги з Лікарні університету Саламанки розрахували, що оптимальним варіантом для протезування буде імплантат, створений методом 3D-друку, і звернулися в мельбурнскую компанію Anatomics.

Імплантат був розроблений фахівцями Anatomics і роздрукований в лабораторії CSIRO. Вчені розробили протез, який складається з жорсткої частини — грудини, і гнучких частин, що замінюють ребра. Після того, як протез був розроблений з урахуванням анатомічних особливостей пацієнта і надрукований він був відправлений кур'єром в Іспанію.Операція пройшла успішно, і через 12 днів пацієнт був виписаний з лікарні.

«Цей прорив є вражаючим прикладом того, що може бути досягнуто, якщо промисловість і наука йдуть разом. Це співробітництво подолало дисциплінарні і міжнародні кордони, і принесло чистий користь і для окремого пацієнта, і для хірургічної практики», - так прокоментував цю подію міністр індустрії і наук Австралії Ян Макфарлейн в особистому блозі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com