тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільший у світі глиняний будинок

Люди по-різному розуміють єднання з природою, будівництво будинків з екологічно чистих матеріалів. А ось архітектор з Колумбії Октавіо Мендоза зробив собі будинок просто з глини. І не просто якесь невелике житло, схожу на халупу, а справжній особняк, в якому налічується більше 540 кв. м...

 

 

Оригінальне рішення, це звичайно, не сучасні вентильовані фасади системы Scanroc, з їх відмінними енергозберігаючими характеристиками, чудовою звуко і шумоізоляцією, але погодьтесь кропітка праця і творчий підхід архітектора заслуговує на увагу і пошану.

 


В цьому будинку є кухня, зала, три спальні, а також майстерня. Тут є всі необхідні зручності, включаючи туалет. В Casa Terracota, а саме так назвав своє житло архітектор, є і гаряча вода завдяки використанню сонячної енергії. І навіть у цьому випадку використовуються екологічно чиста енергія самої матінки Природи!

Цей будинок не тільки архітектурний шедевр, але і самий справжній витвір мистецтва. Справа в тому, що не тільки стіни цього житла побудовані з глинистого ґрунту, але і практично всі меблі теж з кераміки. Звів цей будинок архітектор власними руками і пішов на це не один рік. Ще більше часу було витрачено Мендозою на формування самої ідеї, обдумування сутності даного проекту.

 


Якщо слідувати філософії цього колумбійського архітектора, то «обживання простору» являє собою не просто обстановку в будинку, але і гармонія людини і навколишнього його середовища, включаючи будівлі, тварин, рослини і, звичайно, інших людей. Головну мету, яку переслідував архітектор, це будівництво будинку з доступного за ціною природного матеріалу. І варто тільки захотіти, як господар дому зможе оновити свої меблі. Адже йому не важко змайструвати собі полички або тумбочки з глини, благо цього матеріалу повним-повно.

Октавіо не доводиться нудьгувати в своєму незвичному житло. Дуже часто він проводить екскурсії, а заодно і майстер-класи, де навчає своїй майстерності тих, хто забажає. Ось тільки вхідний квиток на таку екскурсію для дітей обійдеться в досить солідну суму – 30 доларів США. Але архітектору скаржитися не доводиться на недолік екскурсантів. Його будинок приваблює чимало цікавих туристів.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com