тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Супер фотоапарат Mammoth Camera

Виробники фотокамер весь час прагнуть зменшити розмір пристрою для зйомки і при цьому намагаються досягти можливості, щоб кожен користувач, навіть непрофесіонал, міг робити якісні, чіткі знімки. Ми з вами звикли до компактності і уявити собі фотоапарат вагою в 500 кг просто не можемо. Однак такий приклад існував...


Він був виготовлений в Чикаго для залізничних знімків по лінії Чикаго і Альтона. Фотографи використовували фотопластинки довжиною 2,44 м і висотою 1,06 м. Вага однієї касети — 226 кг.

Якщо відкинути той факт, що габарити пристрою просто величезні, якість знімків Вас здивує. Розглянемо ближче фрагменти.

 


 

 

Автор цього унікального фото один з найвідоміших фотографів того часу Джорж Лоуренс.

 

А ось ще одне його легендарне фото


До речі, на той час це був найбільший в світі фотознімок. Трохи історії. Представники залізничної компанії Chicago & Alton Railway дуже хотіли отримати оригінальну рекламу. На акцію було виділено $5000, божевільна на ті часи сума, еквівалентна вартості невеликого особнячка. Для спеціального рекламного буклету необхідно було зробити, як говорилося в оригінальному тексті, «найбільшу в світі фотографію самого шикарного поїзда». Замовлення отримав вже відомий своїми проектами Джорж Лоуренс.

 

Втім, була ще одна причина, по якій на єдину фотографію виділили таку величезну суму. Компанія Chicago & Alton Railway планувала взяти участь у всесвітній виставці 1900 року в Парижі, а перевезення цілого поїзда через океан обійшлося б набагато дорожче, ніж створення і транспортування такої унікальної фотографії.

У той час розміри одержуваного знімка безпосередньо залежали від величини фотопластини і, відповідно, від величини фотокамери. За кілька місяців Лоуренс спроектував фотоапарат, який отримав назву «Мамонт» (The Mammoth Camera). Камера важила 408 кг (640 разом з фотопластинки); окремо для неї був виготовлений транспортувальний фургон, переміщуваний четвіркою коней, і спецвагон.Камери сконструювали в чиказькій майстерні Андерсона за два з половиною місяці навесні 1900 року.  Після побудови камеру транспортували у Брайтон-парк, містечко в шести илях від Чикаго. Камера була встановлена у відповідному місці, прямо в полі, і спрямована об'єктивом на залізницю. Паровоз підганяли так, щоб він стояв прямо навпроти камери.

Найсмішніше, що організатори Всесвітньої виставки не повірили у можливість отримання такого знімка, визнавши заявку компанії за розіграш!

У Чикаго був посланий спеціальний експерт (його обов'язки виконував консул), який підтвердив існування «Мамонта» і надіслав у Париж звіт. Закінчилося все благополучно: Лоуренс отримав Гран-прі Всесвітньої виставки в області фотографії

 


Вашему вниманию рейтинг хостингов Украині и России. Также на страницах сайта tophosting.in.ua ві найдете ценные рекомендации по выбору хостинга.


 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com