тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Китай будує найбільший телескоп у світі

Інформаційне агентство «Сіньхуа» повідомляє, що в китайській провінції Гуйчжоу зводиться радіотелескоп з п'ятисотметрової апертурою (діаметром тарілки). Завершення будівництва заплановано на 2016 рік. Після зведення це буде найбільший радіотелескоп у світі...

 

 

«Великий китайський телескоп» зводиться у віддаленому від міст місці. Найближчим поселення знаходиться в п'яти кілометрах. Таким чином буде досягнуто максимальне зниження впливу можливих перешкод. Діаметр відбивача телескопа FAST (Five hundred meters Aperture Spherical Telescope) становить близько півкілометра. Згідно проекту, він буде складатися з 4540 трикутних панелей зі сторонами 11 метрів.

Коли будівництво цього гіганта закінчиться в наступному році, він стане найбільшим радіотелескопом на планеті. Зараз це звання належить гігантському 300-метровому телескопу пуерто-риканської обсерваторії Аресібо.

Завдяки впровадження передових інноваційних технологій і сучасного потужного обладнання китайський телескоп буде здатний «бачити» в три рази краще, ніж телескоп Аресібо. Величезну тарілку будуть утримувати тисячі опорних стовпів. Периметр телескопа складе 1,6 кілометра.На сьогоднышный день відбуваються перші випробування апаратного комплексу. Вартість проекту — 100 мільйонів доларів.

«Радіотелескоп — це дуже чутливе вухо, здатне вловити в білому шумі Всесвіту навіть самі слабкі сигнали», — говорить Нань Жэньдун (Nan Rendong), провідний науковець проекту радіотелескопа FAST, що працює з Національної астрономічної обсерваторії при Китайській академії наук.

Новий телескоп зможе фіксувати навіть найслабші сигнали і дозволить астрономам глибше зануритися в історію Всесвіту.

«Маючи настільки чутливий телескоп, ми можемо отримувати дуже слабкі і віддалені радіосигнали», — зазначає У Сянпин (Wu Xiangping), глава Китайського товаритства астрономів. «Він допоможе нам у пошуку розумного життя за межами галактики і дозволить глибше зануритися у вивчення питання походження Всесвіту».


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com