тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Будинок шириною 1,8 метра в Японії

А ви змогли б жити в будинку шириною 1,8 метра? У "земельно-дефіцитному" Токіо великі площі рідко доступні пересічному японцеві з середніми статками. Однак YUUA Architects and Associates створили відмінний приклад придатної для життя, але надзвичайно компактної будівлі...

 


Звичайно, не кожен може дозволити собі такі шикарні апартаменти, як тут, особливо якщо мове йде про великий мегаполіс. Тому і створюються такі оригінальні мінімалістичні проекти.Щоб займати невелику площу, архітектори використовували висоту. Природне світло вглиб будівлі потрапляє через великий засклений фасад. В цьому унікальному будинку проживає сімейна пара і їх дві кішки. Вуличні вікна від підлоги до стелі створюють ілюзію більшого будинку, розширюючи лінії огляду. Щоб зберегти приватність, основні житлові приміщення і спальні скрываты "в тилу" будівлі "глибиною" в 11 метрів.

Мінімалістський інтер'єр складається з темно-забарвлених стін, дерев'яної підлоги і металевих поверхонь. Сталеві конструкції каркаса звели до мінімуму необхідність внутрішніх колон - світильники встановлюються на стінах, а не стелях, щоб максимізувати простір.

 


Будинок розділений на чотири основних рівня: полуутопленных підвал, кабінет і спальня на другому поверсі, кухня відкритого плану вітальня і їдальня поверхом вище, а на верхньому рівні - ванна кімната, тераса, спальня. Основна сходи розташована в задній частині будинку, і висвітлюється природним світлом. Друга сходи ведуть вниз, у підвал. 

Але цей японський будиночок, це ще куди не йшло. Найвужчий будинок у світі знаходиться в Амстердамі на вулиці Singel 7. Цей будиночок по ширині всього один метр - трохи ширший, ніж його парадні двері!

З боку здається, що жити в такому вузькому будинку просто неможливо, однак господарі стверджують зворотне. Втім, господарі вже нічого не стверджують: вони втомилися від настирливості цікавих туристів, відбою від яких немає ні вдень, ні вночі. Про це красномовно свідчить табличка на двері, написана на трьох мовах: "Прохання не турбувати".

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com