тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільший у світі планетарій

У японському місті Нагоя є цікавий музей науки, головною особливістю якого є величезний планетарій у вигляді гігантського, схожого на планету кулі...

 

 

Незвичайний планетарій був відкритий в музеї в 2011-му році. Гігантський м'яч ніби завис над вулицею між двома музейними корпусами. Виглядає ефектно!


Планетарій настільки великий, що його можна бачити здалеку – і це дійсно дуже незвичайне видовище. Зал планетарію має сферичну форму. У ньому по колу розставлено 350 крісел, в середині знаходяться проектори.

У цьому планетарії знаходиться найбільший в світі проекційний екран, діаметр якого становить 35 метрів. Два потужних проектора транслюють на нього зображення дев'яти тисяч зірок. Унікальне видовище створює приголомшливе враження – ви як справжній космонавт літаєте в оточенні яскравих сузір'їв і далеких планет.


 


До речі, найстаріший у світі планетарій — планетарій Німецького музею (Мюнхен, Німеччина). Він був відкритий в Мюнхені 7 травня 1925 року на території Німецького музею (Deutsches Museum), а йогодіаметр становить 15 метрів. Ідея його створення належала першому директору та засновнику музею Оскару фон Мюллера.

Перший планетарій дозволяв демонструвати вигляд всього зоряного неба за винятком невеликої області поблизу південного полюса світу, зайнятої вузлом кріплення проектора. Обертаючись навколо полярної осі, проектор також демонстрував добове рух неба. За історію існування планетарій відвідало понад 8,3 мільйонів гостей. В даний час закритий на реконструкцію.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com