тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найдорожчий метал у світі

Побачивши заголовок, ви напевно відразу подумали про золото, але на самому справі золото в рейтингу найдорожчих металів всього лише на п'ятому місці. Платина на 4, Родій 113 на третьому, а на другому ізотоп Осмію 187 Але нас цікавить перше місце...


Так ось він найдорожчий метал у світі: Цей метал в таблиці Менделєєва під номером 98 і називається він Каліфорній (Cf). З цього металу не роблять діадеми, їм не оправляють дорогоцінні камені. Однак вартість каліфорнію аж 10 мільйонів доларів за один грам і використовується при проведенні дорогих наукових досліджень.

Каліфорній (Cf) або «камінь надії» це небезпечний радіоактивний метал сріблясто-білого кольору. Він видобувається штучним шляхом і, відповідно, в природі його не існує. Каліфорній отримують шляхом тривалого опромінення металів плутонію нейтронами в найпотужнішому ядерному реакторі.

Вперше цей дорогоцінний метал вдалося добути в 1950 році в США (Каліфорнійський університет). На сьогоднішній день, реакторів, здатних справити каліфорній, у світі лише два — у США і в Росії. Два реактори здатні виробити за рік всього 80 мікрограмів каліфорнія.

У 1950 році трансурановый елемент каліфорній (Cf) з'явився на світ в кількості декількох атомів. Світовий же запас каліфорнія становить кілька грамів, ймовірно, ніяк не більше 5 р.

Що ж зумовлює таку фантастичну вартість? Період напіврозпаду цього металу становить 2,6 року. При цьому відбувається спонтанний поділ 3 % всіх його атомів виділяючи з кожного 4 нейтрона. Завдяки такій унікальній нейтронній емісії 1 грам каліфорнію-252 випромінює за 1 секунду 2,4 більярди нейтронів, що можна зрівняти з нейтронним потоком, який продукує середньої потужності ядерний реактора!

Для прикладу для такої потужності нейтронного випромінювання потрібно 6 200 кг класичного радієвого-берилієвої сировини, зрештою, скільки радію взагалі не існує на Землі.

 


Для чого потрібна така здатність каліфорнію? Його часом використовують в медицині в цілях єфективного лікавання ракових пухлин. У багатьох випадках каліфорній може тепер замінити атомний реактор, наприклад для таких спеціальних аналітичних досліджень, як нейтронна радіографія або активаційний аналіз. З допомогою нейтронної радіографії просвічуються деталі літаків, частини реакторів, вироби самого різного профілю. Пошкодження, які зазвичай неможливо виявити, тепер легко знаходять.

Більш поширене використання каліфорнія в нейтронно-активаційному аналізі. Під цим мається на увазі високочутливий метод аналізу, придатний особливо для визначення слідів елементів.

Неоціненна перевага цього методу проявляється в особливості при дослідженні цінних старовинних творів мистецтва, бо випробування не пов'язане абсолютно ні з яким руйнуванням. При інших сучасних методах аналізу, як, наприклад, рентгенофлюоресцентном або спектральному, неминуче хоча б поверхневе ушкодження досліджуваного об'єкта.

 


Оригинальные золотые крестики, а также множество других замечательных ювелирных изделий предлагает интернет-магазин «14 карат».


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com