тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Іран. Мечеть Азам в Мешхеді

Кожен день сотні й тисячі прочан приходять до центральної мечеті Азам та розташованому поруч мавзолею, щоб засвідчити свою повагу святій праведній жінці, так і не пізнала радості подружнього життя. Це рідна сестра восьмого Імама – Алі ар-Різи , чия чудова усипальниця знаходиться в святому місті Мешхед...

 

 

 


Її нарекли тим же ім'ям, що і дочку Пророка і дружину першого Імама Алі ібн Абі Таліба, – Фатіма, а за праведність і приналежність до достославного пророчого роду її називали Маасуме (безгрішна, непорочна). Зважаючи на те, що імам Алі ар-Риза дав своїй сестрі Фатімі титул «аль-Маасума», шиїтські богослови сперечаються про те, чи мала вона статус непорочності, подібно до чотирнадцяти Безгрішних – пророку Мухаммаду, Фатімі Захре і дванадцяти шиїтських імамів.

Найбільш поширений погляд, що даний статус вказував на її чистоту від гріха, при тому, що вона не була застрахована від помилок (на відміну від чотирнадцяти Непорочних). Непрямими доказами на користь цієї теологічної позиції служать ті факти, що від імама Алі ар-Ріди до нас прийшов автентичний текст зиярата, що читається на могилі, і що, відповідно хадисам, в шиїтському ісламі паломництво до цього мавзолею прирівнюється до відвідин могили Фатіми Захри, місцезнаходження якого нікому не відомо.


В той час, місце, де поховали Фатіму аль-Маасуму, було відомо як Бабелан. Це була пустельна, не обжита земля, що належала Мусі ібн Хазраджу, який дав добро на поховання Фатіми в цьому місці. Згідно з переказами, поховати її повинен був чоловік на ім'я Кадір, побожний старий з числа Ахл аль-Бейт, однак раптово з'явилися двоє вершників у масках, прочитали похоронний джаназа-намаз над тілом аль-Маасумы і поховали її.


Над гробницею Фатіми аль-Маасумы був зведений мавзолей, який представляє собою один із шедеврів іранської архітектури. Його будівництво почалося в період правління династії Сефевідів – зокрема, в часи шахів Ісмаїла Хатаї,Тахмаспа і Аббаса I Великого. Згодом мавзолей двічі перебудовувався і розширювався – в епоху Каджарів і після Ісламської революції 1979 р.

 

 


 

 


Замечательную мозаику для внутренней и внешней отделки можно заказать тут http://www.akro-pol.ru/catalog/mozaika/, всегда в наличии разнообразная цветовая гамма, узоры, способные удовлетворить самый изысканный вкус. «Акрополь»: лучшие отделочные материаллы по доступной стоимости.


 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com