тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дерев'яні церкви Марамуреш

Унікальний самобутній історичний край Марамуреш Румунії. Він славиться своєю унікальною прекрасною дерев'яною архітектурою. Особлива гордість Марамуреш – старовинні дерев'яні церкви. Саме про них сьогодні піде мова...


Вісім найкрасивіших дерев'яних церков Марамуреш внесені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Всі дерев'яні церкви датуються XVII і XVIII століттями. При їх спорудженні не використовували жодного металевого цвяха. Стіни і дахи церков споруджені із зростаючою тут норвезької ялини, яка вважається особливою цінністю. А церкви, побудовані з цієї ялини вважаються тілом Христа. Підлога, як правило, зроблений з дуба.


Ще одна особливість дерев'яних церков Марамуреш – це їх висота. Високі вузькі церковні вежі ніби злітають в небо. І це дуже символічно, вважається, що молитва тут може легко досягти Небес. У всіх селах Марамуреш церкви побудовані на пагорбі в центрі села, таким чином, розмір храму здається ще більше і справляє на віруючого ще більше враження. Стіни і стелі церков розписані на біблійні теми художниками, що жили в цьому регіоні. У кожній церкві своя неповторна архітектура і звичайно своя дивовижна історія.

 У селі Шурдешты (Surdesti) на пагорбі посеред фруктових садів стоїть самий високий дерев'яний храм у світі. Його вежа заввишки 54 метри, а загальна висота храму становить 72 метри. Церква була збудована у 1721 році, після останнього масового нашестя татар, що повністю розорило країну.

 


Церква складається з веранди, головного залу і вежі. Дерев'яні колони з'єднані арками підтримують ганок. Вхід у церкву, завжди розташований на заході, відкривається у великий зал, ведучий в головний зал, де знаходиться вівтар.

Церква була побудована для греко-католицької громади села і присвячена св. Архангелів Михаїла та Гавриїла. Вона включає в себе всі традиційні елементи дерев'яних церков Марамуреш, характерні для цього архітектурного стилю: подвійна дах, вікна під кожною стріхою, «кручений пояс» навколо церкви, а також «вита мотузка» з пелюсток троянд біля входу.

 

 


Приобретая в наших фирменных салонах межкомнатные двери Портес, вы тем самым совершаете самый правильный выбор, ибо получаете гарантию абсолютного качества по доступной стоимости.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com