тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дивовижні вітражі ботанічного саду Космовитрал (Cosmovitral) в Мексиці.

.

вітражі

Вітражі незмінно асоціюються з католицькими соборами, і місцями поклоніння і віри. Однак жителям мексиканського міста Толука сильно пощастило, тому що вони можуть насолоджуватися видами безлічі неймовірно красивих вітражів прямо в ботанічному саду Космовитрал (Cosmovitral)...

 

А якщо ви бажаєте оздобити своє помешкання не менш чудовими вітражами, завітайте на http://vitrage-yavir.com.ua/ і ознайомтесь з прекрасними роботами майстрів скляної майстерні "Явір"

 


Будинок, в якому сьогодні знаходиться ботанічний сад, виглядає так, ніби він був побудований в якості залізничного вокзалу. Хоча насправді на початку 20 століття це був звичайний ринок, і він мав величезне значення для міста Толука. Проте з часом місто росло і ринок став занадто малий для такого народонаселення. До моменту його закриття в 1975 році ринок був оточений безліччю маленьких крамниць і крамничок, в результаті чого дороги навколо ринку були настільки завантажені, що вони ставали непрохідними. Місто прийняв рішення закрити в центрі міста цей старий ринок, щоб перемістити його на околицю. Але що було робити з прекрасною будівлею в стилі арт-деко з металевим і скляним дахом?

Деякі пропонували знести будівлю, в той час як інші хотіли продати його у приватні руки для переобладнання в офісні приміщення. Проте місцевий художник Леопольдо Флорес виступив із планом переобладнання будівлі в соціально-культурний заклад. Флорес протестував проти знищення внутрішнього чудового простору. Він побачив величезні вітражі, фрески, що оперізують весь будинок і покривають стелю. Він запропонував розмістити в цьому красивому будинку ботанічний сад. Тоді мистецтво вітражів покаже зв'язок між людиною і всесвіту, рослинним світом.

Нова будівля стала називатися Cosmovitral. Проект переобладнання будівлі тривав протягом чотирьох років від розробки до завершення. Флорес розробив проект будівлі від стелі до підлоги. Стіни будівлі були значно посилені так, що вони могли утримувати вагу вітражів. Будівля була значно посилена за рахунок додаткової установки сталевих конструкцій загальною вагою 75 тон, також використано 45 тонн дутого скла і 25 тонн свинцю. Було створено близько півмільйона шикарних творів мистецтва зі скла. Центральним елементом вітражів був Hombre Sol – або Людина-Сонце.

 

 

Ця дивовижна панель уособлює людство в гармонії і в балансі, які роблять нас унікальними. Щороку зображення Людини-Сонце ідеально збігається з днем весняного рівнодення. Популярність цього твору мистецтва стала настільки висока, що воно стало синонімом і міста, і країни.

 


В саду висаджено близько 500 видів рослин з Мексики і всього світу, включаючи лілії, троянди, рідкісні мексиканської орхідей, а також кипариси і папороті, і вся ця флористична розкіш прекрасно гармонує з не менш розкішними вітражами.

 


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com