тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найпотужніший вибух доядерної епохи

Нещодавній вибух у Китаї багато в ЗМІ називають найпотужнішим неядерним вибухом в історії людства. Але вони помиляються. Пропоную вашій увазі драматичну історію про найпотужніший вибух доядерної епохи. Головна дійова особа - пароплав «Монблан», місце дії - порт канадського міста Галіфакс...

 


Только самый качественный контент вы найдете в сети региональных сайтов The Urban Rooms, современный думающий человек требует качественно новый уровень интернет-СМИ!


 

 

 

25 листопада 1917 року в нью-йоркському порту встав під навантаження французький пароплав «Монблан». За океаном йшла війна, і вантаж був відповідний – тротил, пікриновая кислота, порохова бавовна, бензол. Водотоннажність «Монблану» було скромною – всього 3121 тонна, але корабель набили небезпечним вантажем під зав'язку – 200 тонн тротилу, 2 тисячі 300 тонн пікринової кислоти, плюс 10 тонн порохової бавовни та 35 тонн бензолу. Конвої, що йдуть у Європу, формувалися в канадському порту Галіфакс, і ввечері 5 грудня Монблан встав на зовнішньому рейді цього порту, чекати своєї черги.

 


6 грудня о 7 годині ранку за місцевим часом «Монблан» став заходити в порт. Але на біду жителів Галіфаксу в той же день і в той же час з порту виходив норвезький пароплав «Імо». Капітан «Монблану» Айма Ле Медок спробував уникнути зіткнення, але не впорався з цим завданням – «Імо» протаранив борт «Монблану», після чого дав задній хід, вивільнив застряглий ніс з пробоїни і поплив далі. Іскри від зіткнення запалили бочки з бензолом.

Капітан негайно віддав команду покинути судно. Але можна було обійтися і без команди – всі члени екіпажу прекрасно знали, що їх корабель зараз перетворився у величезну порохову бочку, в якій тільки що підпалили гніт. Всі сорок членів команди благополучно дісталися до берега і залягли, а корабель продовжив дрейф поки не уткнувся носом в дерев'яний пірс. Пожежа на борту розгорявся все сильніше, в небо піднявся величезний стовп диму і подивитися на таке рідкісне видовище як палаючий пароплав. Нещасні глядачі не підозрювали, що їм належить побачити видовище, поруч із яким тьмяніють будь салюти або святкові феєрверки. І для багатьох це видовище буде останнім, що вони побачать.


В 9 годин 6 хвилин ранку 6 грудня 1917 року місто Галіфакс перестало існувати. Про дивовижну силу вибуху говорить такий факт – шматок шпангоута злощасного судна, що важив сто кілограм, знайшли в 12 кілометрах від порту. Близько двох тисяч людей пропали безвісти. Тіла загиблих 1963 людей вдалося виявити. Тим, хто загинув миттєво – пощастило, адже багатьох чекала смерть у вогні, інші замерзли під завалами. З 500 учнів у трьох міських школах вціліло всього 11. 1 600 будинків просто здуло, ще 12 тисяч отримали сильні пошкодження. Збиток склав астрономічну для того часу суму в 35 мільйонів канадських доларів.

 


До речі, по мотивам цієї трагедії у Голівуді створили фільм "Стерте місто".

 


А здесь http://neptun-ukraina.com/ можно приобрести новейшие системы от протечки воды.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com