тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільший морський вітрогенератор у світі побудовано в Японії

Японські конструктори побудували найбільший у світі морський вітрогенератор. Монтаж конструкції був здійснено в 20 кілометрах від узбережжя Фукусіми. Висота гігантського вітрогенератора – понад 100 метрів; потужність, яку буде виробляти конструкція – 7 мегават...

 

 

Для закріплення вітрогенератора фахівці використовували чотири якоря вагою 20 тонн. За словами головного інженера проекту Кэтсунобу Шімізу, конструкція здатна витримати хвилі цунамі заввишки до 20 метрів. Також вітрогенератор стійкий до морських хвиль. Унікальній конструкції, можна сказати, не страшні ніякі природні катастрофи.

Такі властивості генератор придбав за рахунок системи ланцюгів, що з'єднують турбіну з якорями. У разі виникнення високої хвилі турбіна може благополучно переміщатися в певних межах. За рахунок цього конструкція турбіни уникає пошкоджень.

Проект створення морського вітрогенератора був запущений після катастрофи у 2011 році. Аварія, яка сталася внаслідок землетрусу і цунамі на атомній електростанції Фукусіма, обійшлася в суму 80 мільярдів доларів. До катастрофи практично 30% усієї вироблюваної в країні енергії проводилося на ядерних станціях. Після цієї аварії японські фахівці вирішили наростити обсяг електрики, що видобувається з допомогою альтернативної енергетики, зокрема сонячної та вітряної. Гігантський плаваючий вітрогенератор став першим етапом глобального експериментального проекту. У перспективі конструктори планують створити морську вітроелектростанцію, що складається з трьох вітрогенераторів і однієї плаваючої енергетичної підстанції, за рахунок якої отримана енергія буде поставлятися на берег.

 


 


До речі, і в Європі альтернативна енергетика в останні роки досить стрімко розвивається. Вітряні електростанції в 2014 році генерували близько 8 відсотків усієї енергії в Євросоюзі. Єврокомісія планує до 2030 року збільшити цю цифру до 27 відсотків.У першому півріччі поточного року в прибережних районах Європи встановили 584 вітряні турбіни, їх загальна потужність становить 2,34 ГВт — у два рази більше, ніж у минулому році. Кількість турбін за цей період зросла в півтора рази. Всі турбіни встановлені на дванадцяти вітряних електростанціях.

В прибережних зонах зараз функціонує 82 вітряні електростанції загальною потужністю 10,4 ГВт. У даний момент будується 14 нових вітряних електростанцій. У 2014 році потужність всіх європейських вітряних електростанцій становила 128 ГВт. У середньому число встановлюваних електрогенераторів, починаючи з 2000 року, зросла на 10 відсотків щорічно. Рекордсмен — Німеччина. На другому і третьому місці — Іспанія і Великобританія. Нагадаємо, що в Данії 11 липня енергосистема отримала від вітроелектростанцій таку вироблення електроенергії, яка перевищила необхідний для країни рівень на 16 відсотків.

 


Многие из тех, кто ВКонтакте слушает музыку, ломали голову над тем, как ее можно скачать себе на комп. А между тем на сайте http://musicsig.ru/ имеется для этой цели приложение MusicSig, установить которое можно абсолютно бесплатно


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com