тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Саудівська Аравія побила рекорд Таджикистану по висоті флагштока

В рамках ювілейного святкування Дня Саудівської Аравії в місті Джидда 23 вересня минулого року відбулася церемонія підняття прапора на гігантський флагшток висотою 170 метрів, який у силу своєї висоти автоматично увійшов до Книги рекордів Гінесса. Цей флагшток на п'ять метрів перевищує таджицький, який був зведений в 2011 році...

 

 

Флагшток у Джидді відображає прапор єдинобожжя. Довжина полотнища прапора становить 49,5 метрів, а ширина 33 метри. Важить прапор 570 кг і по площі становить майже половину футбольного поля. На території, де розташований флагшток, також знаходиться національна емблема Саудівської Аравії: два мечі - кожен 75 метрів у довжину, а також 85-метрова пальма. Сама площа охоплює 26 тис. кв. метрів.

До речі, якщо вам потрібна аренда флагштоков для урочистих міроприємств, корпоративних заходів і різноманітних свят, раджу звернутись в компанію Gold Media Group.Нагадаємо, що перед цим флагшток у Таджикистані увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найвищий флагшток у світі ще в 2011 році. 165-метровий флагшток встановлений на території Палацу націй в центрі Душанбе. Розміри полотнища прапора складають 30 метрів в ширину і 60 метрів в довжину.

Національний прапор виготовлений з особливо міцного матеріалу - мікрофібрового поліестеру вагою до 250 кг. Будівництво найвищого на той момент флагштока, загальною вагою 310 тонн, почалося 24 листопада 2010 року - у День державного прапора. У травні 2011 року відбувся технічний підйом державного прапора Таджикистану.

 


Встановленням найвищого в світі флагштока займалася американська компанія «Trident Support», на рахунку якої зведення попереднього рекордсмена серед флагштоків, встановленого в центрі Баку висотою 162 метра. Ця компанія також зводила флагштоки в Ашхабаді (133 метра), Йорданії (Акаба - 132 метра і Амані - 127 метрів), а також в Абу-Дабі (123 метра).

Відкриваючи урочисту церемонію підняття державного символу країни, президент Таджикистану Емомалі Рахмон зазначив, що «прапор - один з головних символів державності Таджикистану, є відображенням щастя і суверенітету, єднання і згуртованості, честі і гідності, патріотизму та національного менталітету нашого древнього і цивілізованого народу, у сяйвах своїх кольорів відображає вищі цілі і сподівання таджиків». «Це найвищий у світі флагшток», - сказав Рахмон, додавши, що ця споруда буде гордістю кожного громадянина республіки.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com