тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вертикальні сади Патріка Бланка

Я вже не раз розповідав про такі чудові флористично-архітектурні інсталяції, як вертикальні сади. Щоб якось підсумувати цю тему пропоную ознайомитись з творчістю родоначальника цього напрямку, і найбільш талановитого майстра Патріка Бланка (Patrick Blanc)...


 


Проколы, грыжи и другие проблемы с колесами автомобиля быстро и качественно устранит шиномонтаж в Москве на Алтуфьевском шоссе 79ж.


 

 

 


Французький дизайнер-натураліст Патрік Бланк (Patrick Blanc) здобув всесвітню популярність завдяки системі біологічного декору під назвою«Вертикальні сади». Творець химерних вертикальних садів, знаменитий французький ботанік Патрік Бланк почав свої експерименти з розробки технології вертикального озеленення ще в дитинстві. Спочатку — просто саджаючи рослини на огорожі і вздовж стін, потім, захопившись ідеєю, він переніс досліди в кімнатні умови, обмежуючи кількість землі для посадки рослин.

Захоплення перейшло в серйозний інтерес, потім у наукові досліди і, врешті-решт, стало справою життя. Бланк поступив в паризький університет П'єра і Марі Кюрі. Отримавши диплом, він став членом престижного у Франції Національного дослідницького центру (CNRS), де і працює до цих пір. Дизайнерські експерименти Бланк почав проводити в своєму будинку в паризькому передмісті. Йому вдалося створити там справжні тропічні джунглі з пишною рослинністю і екзотичними рослинами. З атмосферою джунглів асоціювалися також і тепле вологе повітря будинку, і пташки, що літають по кімнатах, як по лісу.

Вертикальні сади Бланка – це справжнє мистецтво. Це не просто плющ або виноград, увивающие стіни, а безліч красивих рослин, які здатні вести вертикальний спосіб життя, з мінімумом підгодівлі і штучним освітленням. Рослини, що утворюють сад, повинні не просто уживатися один з одним, але і гармоніювати за кольором, розміром, фактурою листя, створюючи неповторний малюнок, колірні переходи і рельєф композиції.

 

 


Бланк розробив технологію вертикального озеленення, що дозволяє закріплювати рослини на поверхні стіни. Якщо говорити про зовнішні живі стіни, на фасаді будівлі монтується металева рама з тонким непромокальним каркасом з пластику, покритого полімерним повстю з отворами (кишеньками), куди висаджуються рослини. Товщина установки не перевищує кількох сантиметрів, а невелика вага безпечна для стін будівлі: квадратний метр саду важить приблизно 30 кг. Висаджений сад автоматично отримує живильний мінеральний розчин для вирощування і воду через спеціальні трубки і фільтри.

Патрік Бланк щоразу створює нову рослинну картину, не повторюючись і радуючи своїх замовників. У самій техніці посадки вертикального саду немає нічого складного, вона досить примітивна (а я б сказала геніально проста), найскладніше і цікаве в цій роботі, за словами Бланка, — це знати яке рослина куди посадити (так більш світлолюбні рослини містяться у верхні яруси, а темнолюбивые внизу, за законами природи).

 

 

 

 

 

 


Профессиональный консультант по здоровью и красоте изменит вашу жизнь к лучшему!


 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com