тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Перегони биків: Сан Фермін 2015

У іспанському містечку Памплоні на днях завершився фестиваль Сан-Фермін, це один з найвідоміших фестивалів в Іспанії, та й зрештою і у всьому світі, на який з"їжджаються тисячі любителів полоскотати собі нерви з усього світу...

 

 

Фестиваль Сан Фермін, відзначається щорічно в Памплоні з 6 по 14 липня на честь святого Ферміна. Це безперервне свято триває 204 години поспіль. Фестиваль описаний володарем нобелівської премії з літератури Ернестом Хемингуэйем (1899-1961) у романі «Фієста», який побачив світ у 1926 р. (по-англійськи назва звучить як «Сонце сходить», The Sun Also Rises).

Святкування починається рівно о 12:00 6-го липня на площі перед ратушею (Ayuntamiento). З балкону будівлі мерії запускають ракети (chupinazo), що ознаменовують собою початок свята. Весь день в місті народ гуляє, всі п'ють шампанське, беруть участь у жартівливих заходах з борошном, какао і сирими яйцями. Ввечері на тій же площі починається наступний етап розваг. Тисячі людей співають святкову пісню «Riau-Riau». У 1980 р. був встановлений рекорд – пісню «Riau-Riau» довелося грати 170 разів протягом 5 годин 25 хвилин.

 


 


На наступний день 7 липня в 8:00 ранку починається перший з восьми забіг з биками (Encierro). Це божевільне дійство проводиться щодня до 14 липня. Тисячі чоловіків тікають від розлючених биків вулицями старого міста. Забіг на 849 метрів до арени, де проводяться бої з биками, триває загалом 2-3 хвилини. Під час encierro трапляються жертви, в деякі роки не обходиться без смертельних випадків. Під час заходу чергують рятувальники Червоного хреста готові допомогти пораненим.

 


У перегонах беруть участь 6 биків вагою приблизно в 3,5 тонни з гострими, як ножі рогами. Середній вік учасників за статистикою становить 28 років. Деякі учасники під час забігу тримають згорнуту газету, якщо бігун відчуває, що бик наздоганяє його, він кидає газету перед биком, щоб на час відвернути бика і вислизнути від нього.

 


Кожен забіг закінчується на арені, після того як 6 биків роблять останнє коло їх заганяють в стійла. Рано ввечері починається корида, а до її початку проводиться показова церемонія (apartado). Для бажаючих перевірити свою мужність на арену виганяють молодих бичків з підрізаними рогами (vaquillas). Корида під час фестивалю в Памплоні має свої особливості. Після кожного 3-го вбитого бика глядачі роблять перерву на бенкет.

Після 19:00 любителі кориди залучаються до масового пікніка, їдять і п'ють не сходячи з місця, тому що відбувається на арені стає другорядним. У зв'язку з цим матадори не дуже люблять виступати на кориді в Памплоні. Свято завершується урочистою месою у соборі, а в 24:00 14-го липня багатотисячний натовп співає прощальну пісню «я Бідний».

 

 

Чрезвычайные новости смотрите на fakty.ictv.ua

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com