тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Село, в якому майже кожен житель продав свою нирку на органи

Одне з невеликих непальських сіл не так давно по праву було перейменовано в "село нирок". Причиною тому послужив вельми сумний моторошний факт: жителі поселення змушені були заплатити за свої будинки власними органами. Практично, у кожного жителя цього поселення відсутня одна нирка...

 

Минулої весни більша частина села Хоксе була зруйнована землетрусом небаченої сили. Багато людей залишилися без даху над головою. Спочатку природний катаклізм змусив непальців перебратися в невеликі саморобні намети із звичайних дощок і плівок. Однак імпровізовані будиночки незабаром почали псуватися, і жителі села змушені були шукати нове рішення.

Довго ламати над цим голову непальцам не довелося: виявилося, що продаж органів заради тимчасового благополуччя сім'ї є тут звичайною процедурою. Місцевий народ ніколи вражаючим фінансовим становищем не відрізнявся, тому залишався єдиний вихід – продати нирку і на виручені гроші придбати новий будинок.

 


Більшість малозабезпечених сімей живуть в Хоксе саме завдяки продажу внутрішніх органів своїх родичів. Свою історію «успіху» журналістам охоче розповіла місцева мешканка Гіта. Як зізналася жінка, обміняти нирку на будинок її вмовила знайома. Погодилася Гіта по тій лише причині, що «зводити кінці з кінцями якось то треба було».

Оперували її індійські лікарі на півдні країни, де знаходиться центр нелегального продажу органів. Процедура з видалення нирки тривала менше години. Після операції Гіта пролежала кілька тижнів у лікарні, і отримала заслужений «гонорар» – дві тисячі доларів. Цих грошей Гіті ледь вистачило на купівлю невеликої земельної ділянки в Хоксе, де жінка власними руками побудувала невеликий будинок.

Незважаючи на те, що Гіта зараз відчайдушно шкодує про свій вчинок і намагається переконати інших стражденних відмовитися від продажу своїх органів, влади країни вперто закривають на це очі, що ще більше окрилює нелегальних торговців живим товаром. Варта сказати, що Хоксе не одне таке вийняткове поселення. Колись я вже писав про аналогічне молдавське село, де нужденні селяни вимушені приставати до пропозицій чорних трансплантологів. Правда, на відміну від Хоксе тут "лише" половина таких людей, і за нирку вони отримують значно більше - десь коло 10-ти тисяч доларів.

 

maximarkets.ru


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com