тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найдорожчий у світі чай — Да Хун Пао

Знаменитий китайський чай Да Хун Пао збирають тільки на одному невеликому клаптику землі недалеко від монастиря Тяньсинь. У 2005 році цей чай поставив своєрідний рекорд вартості. На одному з аукціонів у Китаї 20 г чаю Да Хун Пао продали за рекордну ціну — $25 тис., таким чином він здобув титул найдорожчого у світі чаю...

 

 


Как известно, чай – самый популярный напиток в мире. Но не всем и не во всех случаях его можно употреблять. Здесь http://growtabak.ru/chaj-protivopokazaniya.html вы узнаете о противопоказаниях и побочных эффектах чая.


 

 

В перекладі з китайського Да Хун Пао означає «Великий червоний халат». Його відносять до улунів – чаїв з сильним ароматом і насиченим смаком. Неймовірна ціна цього чаю пояснюється тим, що його збирають всього з шести кущів, вік яких сягає 350 років. Чайні кущі ростуть в одному місці – недалеко від монастиря Тяньсинь, назва якого перекладається як «Монастир небесного сонця».

 


Щорічно з цих старовинних кущів збирають всього 500 г чайного листя, а вартість їх досягає $685 тис. за кілограм. Зразки Да Хун Пао зберігаються в Національному музеї чаю в Китаї, але зараз збір чаю з кущів біля монастиря Тяньсинь тимчасово призупинено. Фахівці чекають, коли старовинні чайні кущі відновляться після останнього збору листя.

Листя цього чаю за зовнішнім виглядом нагадують маленького дракона. Колір чайного листя в сушеному вигляді – синювато-бурий. А запах у китайського чаю Да Хун Пао чистий, солодкий, схожий на аромат старовинного вина або екзотичних уварених фруктів з легкими пряними нотками. Присмак у Да Хун Пао гоструватий, але дуже яскравий. Невелика гіркоту стрімко переходить в післясмак фруктів, доповнених печеними нотами.

Цей дивовижний чай має красиву легенду, згідно з якою мати одного з могутніх китайських імператорів династії Тан (618-907 роки нашої ери) лікували чаєм, приготованим з листя кущів, що удосталь росли на кам'яних скелях у горах Улуна. Після одужання матінки імператор Тан вирішив віддячити чайним кущам. Він наказав загорнути їх у великі червоні халати, висадити біля монастиря Тяньсинь і берегти як зіницю ока. Так з'явилися шість кущів, вік яких налічує три з половиною сторіччя.

Урожай з цих кущів продається на аукціонах в Піднебесній за шалені гроші. Всі інші кущі чаю, які дарують популярний у Китаї чай Да Хун Пао, вирощені вегетативним способом. Від старовинних кущів беруть відводки, які дбайливо вирощують, і тільки після цього збирають урожай чайного листя. Перед вживанням чайне листя підсушують і довго обсмажують на сильному вогні. Це дозволяє максимально розкрити особливості смаку і аромату чаю Да Хун Пао. Після цієї процедури чайні листи можуть зберігатися довгий час, зовсім не втрачаючи своїх корисних властивостей і смакових особливостей.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com