тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дерево сорока фруктів

Важко повірити, але все це зібрано з одного дерева! Американський професор, викладач нью-йоркського Сіракузького Університету Мистецтв, художник Сем Ван Акен (Sam Van Aken) створив унікальне дерево гібрид — мрію будь-якого селекціонера і садівника-любителя, на якому одночасно ростуть і зріють плоди майже сорока видів кісточкових рослин..


Свій проект Сем Ван Акен назвав «Дерево сорока плодів». Ви, напевно, подумали, що якщо мова йде про художника, то цей проект складається тільки з кольорового малюнка на полотні. Зовсім ні. Крім всіх своїх талантів Сем Ван Акен ще і селекціонер фантазер і мрійник, якого після багаторічної праці, самостійно вдалося виростити таке незвичайне дерево, на якому зріють кісточкові плоди таких рослин: абрикос, персик, нектарин, вишня, черешня, яблука різних сортів, груші, сливи і навіть мигдаль. Виглядає все це дуже апетитно, ось тільки як на рахунок нітратів, і інших небезпечних для здоров"я речовин. От тут той стане у нагоді экотестер 2 от СОЭКС, дійсно ефективний прилад, який моментально вас повідомить - можна це їсти, чи ні.

 


Дерево сорока плодів Сем вирощував і створював за допомогою методу брунькового щеплення. Ранньою весною Сем прищеплював на одне дерево бруньки різних рідкісних сортів, кісточкових, плодоносних дерев. Найцікавіше, що раніше про такий метод щеплення Сем знав тільки з технічної точки зору, але вирішив спробувати зробити щеплення самому, щоб на одному дереві були зібрані незвичайні фруктові сорти і перший дослідний експеримент селекціонеру цілком вдався, бруньки прижилися і пішли в ріст.

Так з кожним роком кількість щеплених гілочок ставало все більше і більше, поки їх не досягло близько сорока видів. У весняний період, коли дерево починає розквітати, на ньому з'являються квіти різних відтінків від сліпучо-білого до темно рожевого, майже червоного кольору, і це просто чудове і незвичайне квітуче диво. Ніби казковий художник своїм чарівним пензлем розмалював це святкове дерево. Ось такий міні сад з одного дерева, що дає безліч різних плодів практично круглий рік, створив Сем Ван Акен.

Перший експеримент з щепленнями Сем почав проводити в 2008 році. На даний момент у його колекції налічується 16 таких гібридних дерев, і як говорить сам творець настільки незвичайного саду, це тільки початок. До речі його роботою і саджанцями зацікавилися кілька дизайнерських компаній різних країн. Ще зовсім молоді саджанці вже пересаджені і ростуть у кількох міських парках Нью-Йорка, музеях Англії, великих торгових центрах і приватних колекціях.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com