тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вчені із США створили робота-руку, який керується силою думки

Американські інженери нещодавно представили унікальну розробку: робота-руку, якою можна керувати за допомогою уявних сигналів...

 

 

Фізіологічно, людина робить рух так: спочатку активізує задню тім'яну кору головного мозку, яка відповідає за рішення. Після цього намір переходить у проекційні зони кори головного мозку, які управляють рухами. Далі сигнал йде в спинний мозок.

Технологія, представлена вченими із США, використовує невеликі електроди, які кріпляться до голови і вловлюють сигнали на їх останньої «зупинці» перед спинним мозком – у проекційній зоні кори головного мозку. Зареєстровані сигнали передаються роботу-маніпулятору, і той у свою чергу так би мовити "матеріалізує наміри". І хоча розумні автоматизовані системи, такі як манипулятор від ЗАО "РОКАД" все частіше використовуються у різних сферах людської життєдіяльності, дана розробка являється по справжньому унікальною і неперевершеною.

Робот складається з комп'ютера, рухового механізму і екрану, який забезпечує відеозв'язок з пацієнтом. Система вже успішно пройшла випробування, а першим робота випробував пацієнт, паралізований протягом вже 10 років. Використовуючи уявні команди, чоловік зміг роботизованою руці піднести до рота склянку з напоєм і випити його.

 


А от першим у світі інтелектуальним протезом ступні, що надійшли в роздрібний продаж, став Proprio Foot - протез який здатний думати і діяти сам. Він щоправда не управляється силою думки як згаданий вище робот-рука, але теж значно полегшує життя його власнику, позбавленого кінцівки.

Офіційними розробниками даного протеза є компанія з Ісландії Ossur і канадська фірма Dynastream Innovations. Вартість Proprio Foot становить приблизно $9000. Даний протез здатний на проміжку 15 кроків обчислити особливості ходи і навантаження його власника, максимально точно запам'ятати стиль господаря і надалі підлаштовуватися під нього.

Основна відмінність даного протеза від інших у тому, що його розробники не робили ставку на датчики, які зчитують сигнали мозку, а сконструювали вдалий комп'ютер, що відслідковує фактичні руху тіла і пророкує подальшу поведінку.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com