тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Українські вчені за підтримки волонтерів створили костюм-невидимку для АТО

Перші конфлікти в зоні АТО показали, що українська армія слабо оснащена технічно. Причому мова йде не тільки про летальні засоби боротьби, але й  про нелетальні — наприклад, таких як тепловізори, що дозволяють виявляти ворожі засідки в лісопосадках та лісосмугах. З часом ця проблема була вирішена, але з'явилася інша — ворог також обзавівся тепловізорами, що дозволяють виявляти приховані переміщення українських вояків навіть вночі. Але чи можна стати невидимим для тепловізора?..

 

 

Як відомо, будь-який об'єкт випускає невидиме теплове (інфрачервоне) випромінювання. За рахунок уловлювання такого випромінювання можна відрізняти більш теплі об'єкти (наприклад, живі істоти) від холодніших (предмети навколишнього середовища). На цьому принципі побудована робота тепловізорів або приладів нічного бачення. Якщо цю теплову хвилю заблокувати або замаскувати, предмет або людина стануть для сенсорів невидимими. Питання лише в тому, як це зробити?

Українські вчені зуміли розробити багатошаровий термокамуфляжный костюм, здатний блокувати випромінювання теплової енергії тіла, і завдяки цьому дозволяє людині стати фактично невидимим для інфрачервоних сенсорів. Завдяки такому обмундируванню здалеку об'єкт на екрані тепловізора не видно, а при відстані до 20 метрів ідентифікується тільки легкий силует.

Цінна, вкрай необхідна на сьогоднішній день річ для нашого війська. Це, що ми зараз маємо на сході, це, звичайно ж, не Третя Світова війна, але все одно, надто багато смертей, і цей костюм міг би суттєво зменшити кількість загиблих.

 


Базовий комплект «солдата-невидимки» — штани та куртка, проте для того, щоб стати повністю недосяжним для приладів нічного бачення, необхідно також одягати рукавички, балаклаву та бахіли на взуття. Однак повний комплект, як правило, потрібен тільки для розвідувально-диверсійних груп, які відправляються в тил ворога.

Вартість українського термокамуфляжа становить 600 євро, і це майже в 3,5 рази дешевше західних аналогів, ціна яких доходить до 2 тис. євро. Більш того, українська розробка володіє однією важливою перевагою — солдат у цьому костюмі не видно з супутника.

Оскільки куртка термокамуфляжа зроблена з щільної тканини, виникає питання, як його використовувати влітку, коли температура на сонці може досягати +30С. Розробники стверджують, що в літній сезон костюм доцільно використовувати тільки вночі, коли на зміну літньої спеки приходить нічна прохолода. Тим більше, що тепловізори в основному використовують вночі, а вдень більше покладаються на біноклі.

Даний костюм можна прати з допомогою пральних порошків або мила, оскільки тканина просочена спеціальною хімічною речовиною. Разом з тим, костюм можна легко і швидко очищати за допомогою стандартного спрею для мийки автомобілів. Що стосується внутрішньої прокладки, то її можна прати.

Андрій Верлатый, голова громадської організації «Слава України», зазначив, що даний термокамуфляжный костюм можна назвати певним проривом української науки (хоча перші напрацювання в цій області були зроблені ще радянськими вченими під час афганської війни). Адже науковий потенціал ВПК за минулі роки був повністю разбазарен і ось тепер волонтери змушені власними силами вишукувати перспективні наукові розробки і допрацьовувати продукти до того ступеня готовності, коли їх можна буде застосовувати в бою.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com