тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Їжа, надрукована на 3D-принтері, не тільки їстівна, але і "проростає" прямо на очах

Харчовоий 3D-принтинг – це дуже перспективний напрямок, затребуваний в багатьох сферах нашого життя. Однак існуючі моделі харчових 3D-принтерів вимагають суттєвого доопрацювання і тестування. Такі принтери можуть друкувати піцу, пасту, печиво, млинці, гамбургери або шоколадні фігурки...

 

Нещодавно студентка голландського Університету Ейндховена Хлоя Рутзервельд (Chloe Rutzerveld) запропонувала новий харчовий 3D-принтер Edible Growth, який створює мініатюрні закуски з фруктів і овочів зі спорами грибів і насінням рослин, корисні для здоров'я і збагачені вітамінами. Основою для її закуски послужила випічка у формі кулі з безліччю невеликих округлих отворів.

 


Основа була змодельована в спеціальній програмі і роздруковані на 3D-принтері. Всередину заготовки принтер наніс суміш з гелеподібної пасти агар-агар, печериць і насіння їстівних рослин. Паста агар-агар, яка є витяжкою з червоних і бурих водоростей, стала живильним грунтом для зростання насіння та грибів.

Треба сказати, що закуска готова до вживання в їжу не відразу, а через п'ять днів після друку, коли на ній з'являються маленькі грибочки і молоді паростки рослин. Щоб отримати більш пишну рослинність і більш великі гриби, потрібно почекати трохи довше, приміром, п'ять чи шість днів. У цьому випадку закуска буде більш об'ємною, а її смак більш насиченим.

В інтерв'ю голландському новинному каналу Omroep Brabant, Рутзервельд заявила, що вона не готова запропонувати свій продукт ринку, оскільки для його реалізації потрібні інвестиції. Розробниця сподівається отримати фінансову допомогу від інвесторів із США і Австралії, які зацікавилися її проектом. Також Рутзервельд не виключає, що їй доведеться виставити проект на одній з краудфандинговых платформ. Ми, в свою чергу, щиро віримо, що у проекту є великий потенціал, і він дуже швидко збере кошти, необхідні для подальшого розвитку.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com