тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Голландії починають тестувати пластикові автодороги

Нещодавно ми розповідали про "сонячну" велосипедну доріжку, яку побудували у Нідерландах. Осьвам ще один приклад інноваційної дороги, і теж з цієї країни. Інженери з голландської будівельної компанії VolkerWessels розробили принципово новий тип дорожнього покриття, зробленого з пластику. Такі дороги легко укладаються і так же легко демонтуються...

 

 


У вас есть хорошая, перспективная идея, и вы ищите средства для ее реализации? Тогда к вашим услугам сервис Startup Network Казахстан, здесь же и инвесторы могут найти отличные варианты выгодного вложения своих капиталов.


 

 

Пластик простіший в обслуговуванні: зносився фрагмент дороги - просто замінюється на інший. До того ж, він краще асфальту протистоїть екстремальним температурам: від -40°C до +80°C.  Міська влада Роттердама вже погодилися виділити ділянку для випробування нових доріг.

Проект поки перебуває на ранній стадії прототипування, але це явно цікава пропозиція. Сама ідея переробляти міської сміття в дорожнє полотно виглядає дуже привабливо з точки зору екології. До того ж всередині пластикової коробки зручно прокладати комунікації: труби, кабелі.

Передбачається, що пластикові дороги будуть швидко збиратися з стандартних блоків — і так само швидко розбиратися. Щоправда, навряд чи порожнистий короб витримає вагу 20-тонної фури, (хоча хто його знає, що то за матеріал, а може він міцніший за бетон) але для пішохідної доріжки виглядає цілком прийнятно.

Взагалі-то, інженери VolkerWessels — не перші, кому прийшла в голову ідея використовувати пластик. Наприклад, індійський професор хімії Раджагопалан Васудеван (Rajagopalan Vasudevan) давно працює над технологією переробки пластикових відходів у полімер, який підходить замість бітуму для дорожнього будівництва. За його словами, такі дороги міцніше, дешевше і, звичайно ж, екологічніші. Більш того, в Індії вже кілька років реально йде укладання таких доріг.

Але індійські дороги — це той же асфальт, тільки з інших матеріалів. Блокові порожнисті блоки в Голландії технологічно абсолютно відрізняються від нього. Але зате індійський варіант можна використовувати хоч зараз, а ось реалізація футуристичного голландського проекту може зайняти роки чи десятиліття. Втім, з огляду на те, як у цій країні і держава і приватні інвестори ставляться до інновацій, не важко припустити, що вже найближчим часом тут можна буде ходити і їздити по пластику.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com