тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Швейцарія запустила систему оплати покупок смартфоном замість кредитної карти

Найбільші швейцарські компанії у сфері телекомунікацій оголосили про запуск спільної послуги, що дозволяє покупцям оплачувати покупки товарів з допомогою мобільних телефонів. Клієнти компаній Swisscom і Visa зможуть оплачувати смартфонами в 50 тисячах магазинів по всій Швейцарії та в інших країнах...

 

 

Зараз в трійку лідерів по введенню такої послуги входять Swisscom, Sunrise, Orange. Першовідкривачем таких платежів став Swisscom, що впровадив технологію Tapit, яка дозволяє використовувати мобільний телефон в якості коштів для оплати товарів, кредитної картки, перепустки, карти постійного покупця. Інші оператори вже до кінця цього року планують приєднатися до даної технології.

Послідовність дій найпростіша. На касах магазинів встановлені NFC-модулі, що являють собою пристрої безконтактної зв'язку з покупцями і дозволяють обмінюватися даними зі смартфоном клієнта. Для здійснення покупки необхідно прикласти мобільний телефон до платіжного терміналу NFC і ввести спеціальний код. Після процедури ідентифікації платіж буде списаний.

У Європі та США вже давно працюють подібні пристрої, які дозволяють власникам кредитних безконтактних карток з вбудованим NFC-чіпом розплачуватися у всіх великих супермаркетах одним дотиком своєї картки. Варто відзначити той факт, що власники пристроїв від Apple будуть позбавлені такої можливості. Використовувати iPhone в якості платіжного інструменту поки буде не можна. Apple не поспішає оснащувати свої пристрої чіпами NFC, без яких безконтактна купівля технічно неможлива. Причина цього не коментується. Не виключений той факт, що нова версія iPhone 6, яка вийде в продаж вже цієї осені, все ж матиме цей чіп. На крок власників Apple обганяють власники конкуруючих пристроїв на базі Android, які вже можуть відчути всі зручності при новому способі оплати.

Варта відзначити, що швейцарці все частіше віддають перевагу готівці банківські карти. За даними сайту comparis.ch, сьогодні в обігу знаходиться 6,3 млн примірників, при цьому сума покупки, для оплати якої швейцарці дістають з гаманця не грошові купюри, а кредитну карту, продовжує знижуватися. Так, в 2013 році середній розмір оплати дорівнював 136 франкам.

 


Не знаєте, де в Запоріжжі взяти кредит на найбільш вигідних умовах? На порталі credit-zp.com ви знайдете пропозиції від кращих банків, а також об'єктивні відгуки про банки, поради фахівців кредитної сфери.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com