тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

"Українська" жаба Hoplobatrachus tigerinus

Жаби – одні з найдавніших істот на планеті, вони сучасники динозаврів. Однак їм, на відміну від стародавніх ящерів вдалося вижити і розмножитися по всьому світу. Сьогодні науці відомі тисячі видів цих земноводних...

 

 

Серед них є дуже незвичайні жаби: маленькі – менше сантиметра і величезні голіафи до 3,5 кілограмів. Вони різні за кольором від традиційного зеленого до аляповатого яскраво-червоного. А, приміром, тигрова індійська жаба (Hoplobatrachus tigerinus) взагалі періодично змінює забарвлення. У шлюбний сезон самці, щоб привернути увагу самки стають яскраво-жовтими! Це унікальне видовище! Давайте подивимося на неї докладніше.

 


 

Тигрова індійська жаба поширена у вологих районах Пакистану, Індії та найближчих азіатських держав. Зазвичай ці амфібії мають сіро-коричневий окрас, живуть поблизу з прісними водоймами. Вдень ховаються в нірках або кущах, а вночі полюють – вони дуже ненажерливі і ковтають все, що рухається, аж до мишей, пташенят і дрібних змій.

Коли настає сезон спарювання, замість звичайного нудного земноводного раптом з'являється яскрава жовта жаба. Вони міняються до невпізнання, жаб'яча шкіра стає кольору охри, крім того з боків роздуваються два синіх горлових мішка.

 

Цікавий і сам ритуал вибору самців, вони сідають в ряд і голосно квакають, самки прогулюються поблизу. Потім самий моторний самець стрибає на наблизився даму і міцно обхоплює її лапами. Зайві самці намагаються розбити парочку, але це вдається рідко, значить, у закоханих з'являється шанс відкласти яйця. Через деякий час вони знов знаходять свій звичайний зеленуватий колір.

Вся буття цих великих сіро-коричневих амфібій зосереджена біля з прісними водоймами, озерами або залитими угіддями, тому пробувати розгледіти їх у сухій лісовій підстилці або на тремчу океану – взяти непотрібне. Вдень вони ховаются в норах або в кущах, біля вологи, а нічний часи присвячують полюванню. Індійські тигрові жаби – ненажерливі істоти, готові проковтнути все, що стрибає в поле їх зору. Це можуть бути землерийки, миші, дощові черв'яки, неглуб/окие єхидни, птиці та молоді квакушки. Якщо жертва виявляється надто великою, в хід виступають передні лапи, якими жадібні мисливиці заштовхує видобуток в пащу.

 

телефоны Верту на сайте luxgroups.ua

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com